• فناوری
  • سرگرمی
همچنین در ناتیلوس بخوانید


❶بیزنس اینسایدر: روایت تصمیم ترامپ برای حمله به ایران در واپسین روزهای ریاست جمهوری


انواع سنگ ها و ویژگی های فیزیکی و شیمیایی سنگ ها در صنعت
فواید و ضرر ها و خواص سیب کامل ترین تحقیق
هندوانه و بیوست و خواص بینظیر در درمان بیماری ها
اصولگرایان خلیفه خدا بر روی زمین!
چرا حرم های امامان و امامزادگان تجملاتی و هستند
درباره آزمایشگاه‌های بیولوژیک اوکراین چه می‌دانیم؟
دستگاه ها و درایورها و مدیریت آن ها
ویژگی های پلیمر و کاربرد آنها و خواص شیمیایی پلاستیک
حکم فقهی حد احتکار و اسراف
اردوغان حرف می‌زند ارزش لیر سقوط می‌کند !
آیا تا ۲۵ سال آینده نرخ رشد جمعیت ایران منفی می‌شود؟
حکم فقهی انجام دادن لقاح مصنوعی (مقاله کامل)
سی اس اس یا (CSS) چیست؟
به روز رسانی خودکار ویندوز : سؤال های متداول
الكتریسیته چیست؟ از كجا آمده است؟ چطور كار می كند؟
CSS چگونه برنامه نویسی می شود؟
هشدار در روز بيشتر از 5 نارنگي نباید خورد!
آیا رنکینگ وب سایت شما در موتور جستوجو افت کرده است ؟
همسايه هاي دروني و بيروني خورشيد
بحران پیش رو صندوق های بازنشستگی
بیزنس اینسایدر: روایت تصمیم ترامپ برای حمله به ایران در واپسین روزهای ریاست جمهوری
Download Search Trump يكشنبه 7 آذر 1400 بازدید: 234
بیزنس اینسایدر: روایت تصمیم ترامپ برای حمله به ایران در واپسین روزهای ریاست جمهوری

بیزنس اینسایدر: روایت تصمیم ترامپ برای حمله به ایران در واپسین روزهای ریاست جمهوری

در کتاب جدیدی که به زودی روانه بازار نشر آمریکا می‌شود، چگونگی منصرف کردن دونالد ترامپ از حمله نظامی به ایران از سوی « کریستوفر میلر» سرپرست وقت وزارت دفاع آمریکا تشریح شده است. وب سایت «بیزنس اینسایدر» آمریکا به نسخه‌ای از کتاب در حال انتشار «خیانت: اقدام نهایی نمایش ترامپ »که از سوی «جاناتان کارل» گزارشگر شبکه خبری «‌ای بی‌سی»آمریکا به نگارش درآمده، دست یافته است.


در بخش‌هایی از این کتاب، تاکتیک «کریستوفر میلر» سرپرست وقت وزارت دفاع آمریکا برای منصرف ساختن ترامپ از ماجراجویی نظامی علیه ایران در واپسین هفته‌های حضور او در کاخ سفید، روایت شده است. میلر که جانشین «مارک اسپر» وزیر دفاع برکنار شده کابینه ترامپ شده بود، درست زمانی که ترامپ در واپسین هفته‌های حضورش در کاخ سفید در فکر حمله به ایران بود، سرپرست وزارت دفاع شد.تاکتیک میلر برای منصرف ساختن ترامپ از ماجراجویی نظامی در واپسین روزهای حضورش در کاخ سفید، ایفای نقش مدافع تمام‌عیار اقدام نظامی علیه ایران بوده است. درواقع بنا بر روایت کتاب، میلر می‌کوشید حتی دیوانه‌تر از تندروترین حامیان اقدام نظامی علیه ایران جلوه کند و در کنار آن پیامدهای اقدام نظامی علیه ایران را برجسته کند. 

 بر اساس روایت کتاب، استراتژی مهار میلر در جلسه ۱۲ نوامبر ۲۰۲۰ در دفتر بیضی شکل کاخ سفید با حضور ترامپ، معاون رئیس‌جمهوری «مایک پنس »، وزیر امور خارجه «مایک پمپئو »، رئیس ستاد مشترک «مارک میلر»، مشاور امنیت ملی «رابرت اوبراین »، و وزیر خزانه داری «استیون منوچین » آشکار شد. 

این جلسه پس از گزارش فصلی آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران تشکیل شده بود و هدف آن بررسی گزینه حمله نظامی برای از بین بردن تاسیسات هسته‌ای ایران بوده است.

 گزارش آژانس نشان می‌داد که ایران ذخایر اورانیوم غنی‌شده خود را به طور چشمگیری افزایش داده است و می‌تواند تنها ظرف ۶ ماه اورانیوم با خلوص بالا برای ساخت۲ بمب اتمی تولید کند و ترامپ و تیمش در حال بحث درباره چگونگی واکنش آمریکا بودند.در این جلسه ترامپ به کریستوفر میلر رو کرد و از او پرسید که آیا می‌توان برنامه هسته‌ای ایران را با حملات نظامی از بین برد؟

میلر سریعا پاسخ داد: «بله، آقای رئیس‌جمهور.ما کاملا می‌توانیم این کار را انجام دهیم.» میلر در ادامه به جزئیات طرحی پرداخت که شامل حمله همزمان با بیش از ۱۰۰ هواپیمای جنگنده آمریکا به ایران می‌شود و همزمان به ترامپ هشدار داد که جمهوری اسلامی ایران دارای سیستم‌های پیشرفته دفاع هوایی است.

او گفت: « احتمالا برخی از هواپیماها را از دست خواهیم داد.البته این جزئی از ماهیت جنگ است.احتمالا خواهید دید که در این حمله ۳، ۴ یا ۶ هواپیمای ما ساقط شوند.من فقط می‌خواهم مطمئن شوم که شما مشکلی با این مساله نداشته باشید.»

سپس ترامپ و کریستوفر میلر به جزئیات چگونگی وقوع چنین حمله‌ای، از جمله تدارکات محل سوخت‌گیری و نشست و برخاست هواپیماها، پرداختند.ترامپ در بخشی از گفت‌وگو از سرپرست وقت وزارت دفاع پرسید: « بوئینگ؟ بوئینگ سوخت‌گیری هوایی را انجام خواهد داد؟ آنها دیگر نمی‌توانند گند بزنند.»

بر اساس روایت کتاب، پمپئو که با حساسیت و تعجب شاهد گفت‌وگوی ترامپ و میلر در این جلسه بوده از شوق میلر برای اقدام نظامی علیه ایران شگفت زده شده و در نهایت به میلر می‌گوید با توجه به پیامدها انجام چنین حمله‌ای اشتباه است و احتمالا منجر به جنگ بزرگ‌تری در منطقه می‌شود.

 بر اساس روایت کتاب، پمپئو که خود از شاهین‌های کابینه ترامپ بود و از نقش بازی کردن کریستوفر میلر بی‌اطلاع بوده پس از جلسه با «بیل بار» دادستان کل وقت آمریکا تماس تلفنی گرفته و نگرانی‌های خود را درباره کادر رهبری (سرپرست موقت) وزارت دفاع آمریکا بیان کرده و می‌گوید از این بیم دارد که رهبری جدید پنتاگون در روزهای باقی مانده دولت ترامپ، آمریکا را به جنگ با ایران بکشاند.

لطفا نظر خود را درباره مطلبی که خوانده‌اید، بنویسید...
نام شریف شما :
آدرس ایمیل:
مطلب :
کپی از مطالب این سایت تنها با ذکر فاتحه رایگان است
مجله تفریحی و سرگرمی ناتیلوس   Natilos.ir © 2022 - 2015
V 7.3