• فناوری
  • سرگرمی
همچنین در ناتیلوس بخوانید


❶تحقق عدالت اجتماعی از سوی جمعیت هلال احمر به عنوان شاکله اصلی دولت آیت الله رئیسی


کامل ترین مطالب در مورد کبد انسان و آناتومی کبد انسان
آیا ایران بعد از گینه رکورددار #کودک‌همسری در جهان است؟
چرا عملیات بازار باز در ایران نمی تواند موفق باشید و شکست می خورد
سوالات استخدامی مصاحبه پدافند هوایی خاتم الانبیا
راه های افزایش امنیت سایت | جلوگیری از هک شدن
نحوه تشکیل انواع سنگ های آذرین و سری واکنش باران
مواد غذایی کپک زده رو چیکار کنیم؟مصرف دوباره چه شرایطی دارد؟
تشریح کاملی در مورد سنگ های رسوبی
ترتیب بندی مجدد قطعات در صفحه شروع ویندوز
متن سخنرانی مهدی نصیری با انجمن اسلامی دانشگاه تبریز
ماجرای حمله سوتر در سقوط هواپیمای اوکراین
دانلود فیلم تبدیل شوندگان 5 آخرین شوالیه
چرا مسولینِ ما، بعد از آنکه دیگر در قدرت نیستند، تازه متوجه مشکلاتِ مملکت میشوند؟
مراحل انتقال سند ملکی چگونه است
کبد انسان چگونه کار میکند؟
صرف نظر از روحانی یا رئیسی، محیط زیست الویتِ آخر نظام هست
واقعیت علمی جزر و مد چگونه است
دانلود فیلم Downrange 2017 + تریلر
نحو جست و جو در ویندوز و پوشه ها
نقش فیزیک در زندگی و فناوری ما انسان ها چیست فیزیک دهم
تحقق عدالت اجتماعی از سوی جمعیت هلال احمر به عنوان شاکله اصلی دولت آیت الله رئیسی
Download Search Helal Ahmar سه شنبه 23 فروردين 1401 بازدید: 236
تحقق عدالت اجتماعی از سوی جمعیت هلال احمر به عنوان شاکله اصلی دولت آیت الله رئیسی

تحقق عدالت اجتماعی از سوی جمعیت هلال احمر به عنوان شاکله اصلی دولت آیت الله رئیسی

امروز اگر از ميان مفاهيم پيچيده و متعدد توسعه و به طور تخصصی تر در هلال احمر به رايج ترين و ساده ترين مفهوم آن رسيدن از مرحله ساده و ابتدایی به مرحله پيچيده و با کيفيت و همچنين حرکت به سمت بهتر شدن توجه کنيم رکن اصلی توسعه از ميان بخش های مختلف و متعدد آن؛ توسعه امداد رسانی در هلال احمر  است که به دو دليل از اهميت بسيار بالاتری نسبت به ساير بخش های توسعه در جمعیت هلال احمر برخوردار است.


دليل اول ملموس بودن و قابل درک بودن آن برای شهروندان آسیب دیده کشورمان در مواقع اضطراری و بحران ست که آثار توسعه امداد رسانی به بهترین شکل ممکن را براحتي حس می کنند.

دليل دوم هم قابليت اندازه گيري و مقايسه اين بخش از توسعه در جمعیت هلال احمر با سایر نهادها در مواقع بحران و حادثه است.

توسعه بخش امداد رسانی جمعیت هلال احمر که هم زمان با حضور دکتر پیرحسین کولیوند در راس این نهاد مردمی آغاز گردید، نيز خود از بخش های متعددی تشکيل شده که افزايش کميت و کيفيت در اين بخش ها؛ موجبات فراهم آمدن این مهم شده است.

امروز اهميت امداد رسانی با کیفیت حتی از حوزه های اجتماعی هم فراتر رفته است و به دليل نقش موتور محرکه ای که بر حل بحران های غیر مترقبه  يک کشور دارد حتی اهميت امنيتی و ساختاری نيز پيدا کرده است.

نگاهی به وضعيت توان امدادی جمعیت هلال احمر در زمان مدیریت جدید هلال احمر نسبت به سال های گذشته نشان می دهد که جهش گسترده ای چه از لحاظ لجستیکی و چه از نظر تکنیکی در حال تحقق است.

دکتر کولیوند پس از معرفی به عنوان سکان دار بزرگترین نهاد مردمی و امدادی کشور از سوی رئیس جمهوری، خودکفایی و تقویت بنیه امدای جمعیت هلال احمر را از طريق ظرفيت سازی هاي گسترده را از جمله اولويت های اصلي خود قرار داد. نگاهي کوتاه و آماری به عملکرد او در نزديک به ۶ ماه گذشته نشان می دهد وی و همکارانش در جمعیت هلال احمر به خوبی توانسته اند به اين حوزه بسیار مهم و استراتژی بپردازند.

جمعیت هلال احمر به عنوان اصلی ترین نهاد امداد رسانی کشور  شناخته مي شود و در حوزه کمک به مردم آسیب دیده  به عنوان پيشاني کار امداد رسانی در نظر گرفته مي شود .

هلال احمر ایران در رده بنديی عملکردی سایر جمعیت های هلال احمر کشورهای دیگر بر اساس اسناد و آمارها مهم ترین و موفق ترین نهاد امداد رسانی در جهان است. بطوریکه هم اکنون جزوء سه جمعیت هلال احمر برتر جهان در کنار سوئیس و آمریکا قرار دارد.

تقویت و تجهیز امکانات امدادی کشور در طول چند ماه گذشته از دیگر اقداماتی بود که در راستای تحقق اهداف متعالی جمعیت هلال احمر برای خدمت رسانی بهتر به مردم در زمان مدیریت دکتر کولیوند صورت گرفته است.

حادثه سیل های زمستانی سال ۱۴۰۰ در برخی استان های کشور در حقیقت سنگ محک خوبی برای ارزیابی توان و احساس مسئولیت جمعیت هلال احمر در قبال مردم آسیب دیده بود. به اعتقاد بسياری از فعالان حوزه امداد و نجات، جمعیت هلال احمر در این آزمون علاوه بر کمک رسانی به موقع و حضور همه جانبه در صحنه با بالا بردن ظرفیت امداد رسانی خود، گامی بلند در جهت رسيدن به عدالت اجتماعی به عنوان شاکله اصلی دولت آیت الله رئیسی برداشته است. عدالت اجتماعی یعنی ارائه خدمت هم گانی و بدون تبعیض که در حقیقت جمعیت هلال احمر در این حوزه نیز تاکنون موفق عمل کرده است.
لطفا نظر خود را درباره مطلبی که خوانده‌اید، بنویسید...
نام شریف شما :
آدرس ایمیل:
مطلب :
کپی از مطالب این سایت تنها با ذکر فاتحه رایگان است
مجله تفریحی و سرگرمی ناتیلوس   Natilos.ir © 2022 - 2015
V 7.3