• فناوری
  • سرگرمی
همچنین در ناتیلوس بخوانید


❶بررسی موشکافانه رفتار احتمالی بانک مرکزی اروپا در تقویت یورو


چگونه مشکلات چاپ را در ویندوز برطرف کنم نحو انجام دادن مشکلات پرینتر
فیسبوک: قرار هست سیستم تشخیص چهره تعطیل بشود
معاد در نگاه قرآن + سند
معرفی خواص ویتامین ها و مضرات هندوانه حتما مطالعه کنید
کلیپ تظاهرات در افغانستان بر علیه ایران با شعار مرگ بر ایران
مراحل انتقال سند ملکی چگونه است
سئو چیست و چگونه میتوان سئو سایت را به درستی انجام داد
خواص و مضرات کرفس، فواید کرفس، خاصیت کرفس
سی اس اس (CSS) چیست؟ Cascading Style Sheet
اهمیت تعویض پلاک در خرید و فروش خودرو
چرا دلائل نظام مبنی بر مخالفت غربیها باهسته ایی شدن ایران واقعیت ندارد؟
آموزش چگونه گناه نکنیم سخنرانی صوتی کامل
حیدرمصلحی: ما نمی خواستیم هاشمی رفسنجانی تایید صلاحیت شود
فواید روزی یك لیوان آب كرفس در درمان بیماری!
گزارش ۲۰۰صفحه ای سعید جلیلی علیه مذاکرات
نقش فیزیک در زندگی و فناوری ما انسان ها چیست فیزیک دهم
چگونگی آسیب رساندن کرفس به جنین و سقط جنین
آشنایی با ویندوز و کامپیوتر
28 پرسش و پاسخ درباره امامت از دیدگاه پیامبر
آموزش هك كردن سايت مثل آب خوردن
بررسی موشکافانه رفتار احتمالی بانک مرکزی اروپا در تقویت یورو
Download Search Euro پنجشنبه 25 فروردين 1401 بازدید: 200
بررسی موشکافانه رفتار احتمالی بانک مرکزی اروپا در تقویت یورو

بررسی موشکافانه رفتار احتمالی بانک مرکزی اروپا در تقویت یورو

یورو/دلار آمریکا در ماه آوریل بیش از 2 درصد کاهش یافته است، زیرا واگرایی سیاست آشکاری بین فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا (ECB) وجود دارد. به طور گسترده انتظار می رود که اقتصاد اروپا از درگیری طولانی بین روسیه و اوکراین آسیب سنگین تری نسبت به اقتصاد ایالات متحده متحمل شود و فدرال رزرو در مسیر افزایش 0.5 درصدی نرخ بهره در ماه مه قرار دارد.


این جفت ارز به بانک مرکزی اروپا نیاز دارد تا یک موضع سیاست جنگ طلبانه اتخاذ کند تا در برابر دلار مقاوم بماند.

در ماه مارس، بانک مرکزی اروپا نرخ بهره تسهیلات وام نهایی و تسهیلات سپرده را بدون تغییر به ترتیب، %0.25 و %0.50- قرار داد. این بانک همچنین اعلام کرد که خالص خریدهای ماهانه تحت برنامه خرید دارایی (APP) که در ابتدا برای پایان سه ماهه چهارم برنامه ریزی شده بود، در آوریل به 40 میلیارد یورو، در ماه مه 30 میلیارد یورو و در ژوئن قبل از پایان 20 میلیارد یورو خواهد رسید.

گزارش‌های نشست ماه مارس بانک مرکزی اروپا نشان داد که تعداد زیادی از اعضای شورای حاکم بر این عقیده بودند که سطح بالای تورم فعلی و تداوم آن نیاز به گام‌های بیشتر فوری برای عادی‌سازی سیاست پولی دارد.

سناریوی هاوکیش

بانک مرکزی اروپا می تواند تصمیم بگیرد در صورت نیاز، خریدهای ماهانه را به گونه ای تنظیم کند که درها را برای افزایش نرخ در نیمه دوم سال باز کند. این بانک ممکن است خریدهای تحت APP را بدون تغییر در 40 میلیارد یورو در آوریل نگه دارد، اما آنها را در ماه مه به 20 میلیارد یورو کاهش دهد تا برنامه را تا ژوئن به پایان برساند. حتی اگر بیانیه سیاست از ارائه نکاتی در مورد زمان افزایش نرخ اول خودداری کند، چنین اقدامی می تواند نشانه ای از افزایش ماه ژوئن تلقی شود.

در یک موضع کمتر هاوکیش، بانک ممکن است تصمیم بگیرد که APP را همانطور که هست رها کند، اما عبارت QE را تغییر دهد و بگوید که در ژوئن تکمیل خواهد شد نه در سه ماهه سوم. در این شرایط سخنان کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا در مورد زمان افزایش نرخ بهره کلید خواهد بود. لاگارد در کنفرانس مطبوعاتی در ماه مارس خاطرنشان کرد که افزایش نرخ بهره "مدتی" پس از پایان QE خواهد بود. اگر لاگارد تأیید کند که آنها نرخ را بلافاصله پس از پایان برنامه APP افزایش خواهند داد، این نیز می تواند به عنوان یک تغییر جنگ طلبانه در هدایت رو به جلو تلقی شود.

سناریوی داویش

بانک مرکزی اروپا ممکن است نگرانی‌های مربوط به تورم را کم‌اهمیت جلوه دهد و در مواجهه با افزایش ابهامات، تمرکز خود را به حمایت از اقتصاد معطوف کند و تنظیمات سیاست و زبان چشم‌انداز را بدون تغییر رها کند.

اگر بانک تکرار کند که APP طبق برنامه در سه ماهه سوم به پایان می رسد، احتمالاً یورو تحت فشار شدید فروش قرار خواهد گرفت. این امر زمان اولین افزایش نرخ بهره را به سمت سپتامبر سوق می دهد و بانک مرکزی اروپا را در مقایسه با سایر بانک های مرکزی بزرگ پشت سر منحنی قرار می دهد. طبق گزارش CME Group FedWatch، بازارها با احتمال بیش از 60 درصد افزایش پشت سر هم 0.5 درصدی در ماه های می و ژوئن قیمت گذاری می کنند.

نتیجه

بانک مرکزی اروپا به احتمال زیاد به ضعف یورو، چشم‌انداز انقباض تهاجمی بانک‌های مرکزی بزرگ و تورم داغ در منطقه یورو با تغییر رویه در آوریل پاسخ خواهد داد. با این حال، برای اینکه یورو/دلار آمریکا یک بازگشت قوی داشته باشد، ممکن است بانک مجبور باشد بازارها را متقاعد کند که در حال آماده شدن برای افزایش نرخ بهره تا ژوئن هستند.
از سوی دیگر، اگر بانک تصمیم بگیرد سیاست خود را بدون تغییر باقی بگذارد، دلیلی برای تقاضا یورو وجود نخواهد داشت.
لطفا نظر خود را درباره مطلبی که خوانده‌اید، بنویسید...
نام شریف شما :
آدرس ایمیل:
مطلب :
کپی از مطالب این سایت تنها با ذکر فاتحه رایگان است
مجله تفریحی و سرگرمی ناتیلوس   Natilos.ir © 2022 - 2015
V 7.3