• فناوری
  • سرگرمی
همچنین در ناتیلوس بخوانید


❶بررسی موشکافانه رفتار احتمالی بانک مرکزی اروپا در تقویت یورو


آیا نظرسنجی گالوپ نشان می‌دهد ۷۲درصد ایرانی‌ها از عملکرد رئیسی رضایت دارند؟
تمام آنچه که در رابطه با روت باید بدانید
راهنمای ایجاد ثبت و تولید شناسه در ایرنیک NIC.ir
سیستم مدیریت محتوا چیست؟
درباره آزمایشگاه‌های بیولوژیک اوکراین چه می‌دانیم؟
چرا سپاه غیر قانونی در کار های سیاسی و اقتصادی و دخالت می کند
خواص شگفت انگیز خوردن فندق ، گردو ، بادام و پسته در یک وعده
افشاگری بزرگ احمدی نژاد درباره باند های امنیتی حکومتی
آیا جهاد بر زنان واجب است؟ آیا زنان نیز می توانند مثل مردان جهاد کنند
چگونه احیای برجام باعث توسعه کشور می شود؟
رد معجزه های قرآن (مقاله کامل) بررسی کامل معجزه قرآن نقد قرآن و اسلام
تفاوت بین مدیر ایرانی با مدیر ژاپنی
ساختمان چشم انسان
آموزش کندل_استیک استفاده کاربردی از شمع‌ها
انیمیشن GIF سیلندر و پیستون خودرو
چرا نمی توانم به شبکه متصل شوم؟
سوالات استخدامی مصاحبه دانشگاه افسری و پدافند و نیروی دریایی
همه چیز درباره ی درخت توسکا + خواص فیزیکی شیمیایی
آیا طالب‌زاده ترور بیولوژیک شده‌است؟
چرا الکترون به داخل هسته سقوط نمی کند؟
بررسی موشکافانه رفتار احتمالی بانک مرکزی اروپا در تقویت یورو
Download Search Euro پنجشنبه 25 فروردين 1401 بازدید: 62
بررسی موشکافانه رفتار احتمالی بانک مرکزی اروپا در تقویت یورو

بررسی موشکافانه رفتار احتمالی بانک مرکزی اروپا در تقویت یورو

یورو/دلار آمریکا در ماه آوریل بیش از 2 درصد کاهش یافته است، زیرا واگرایی سیاست آشکاری بین فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا (ECB) وجود دارد. به طور گسترده انتظار می رود که اقتصاد اروپا از درگیری طولانی بین روسیه و اوکراین آسیب سنگین تری نسبت به اقتصاد ایالات متحده متحمل شود و فدرال رزرو در مسیر افزایش 0.5 درصدی نرخ بهره در ماه مه قرار دارد.


این جفت ارز به بانک مرکزی اروپا نیاز دارد تا یک موضع سیاست جنگ طلبانه اتخاذ کند تا در برابر دلار مقاوم بماند.

در ماه مارس، بانک مرکزی اروپا نرخ بهره تسهیلات وام نهایی و تسهیلات سپرده را بدون تغییر به ترتیب، %0.25 و %0.50- قرار داد. این بانک همچنین اعلام کرد که خالص خریدهای ماهانه تحت برنامه خرید دارایی (APP) که در ابتدا برای پایان سه ماهه چهارم برنامه ریزی شده بود، در آوریل به 40 میلیارد یورو، در ماه مه 30 میلیارد یورو و در ژوئن قبل از پایان 20 میلیارد یورو خواهد رسید.

گزارش‌های نشست ماه مارس بانک مرکزی اروپا نشان داد که تعداد زیادی از اعضای شورای حاکم بر این عقیده بودند که سطح بالای تورم فعلی و تداوم آن نیاز به گام‌های بیشتر فوری برای عادی‌سازی سیاست پولی دارد.

سناریوی هاوکیش

بانک مرکزی اروپا می تواند تصمیم بگیرد در صورت نیاز، خریدهای ماهانه را به گونه ای تنظیم کند که درها را برای افزایش نرخ در نیمه دوم سال باز کند. این بانک ممکن است خریدهای تحت APP را بدون تغییر در 40 میلیارد یورو در آوریل نگه دارد، اما آنها را در ماه مه به 20 میلیارد یورو کاهش دهد تا برنامه را تا ژوئن به پایان برساند. حتی اگر بیانیه سیاست از ارائه نکاتی در مورد زمان افزایش نرخ اول خودداری کند، چنین اقدامی می تواند نشانه ای از افزایش ماه ژوئن تلقی شود.

در یک موضع کمتر هاوکیش، بانک ممکن است تصمیم بگیرد که APP را همانطور که هست رها کند، اما عبارت QE را تغییر دهد و بگوید که در ژوئن تکمیل خواهد شد نه در سه ماهه سوم. در این شرایط سخنان کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا در مورد زمان افزایش نرخ بهره کلید خواهد بود. لاگارد در کنفرانس مطبوعاتی در ماه مارس خاطرنشان کرد که افزایش نرخ بهره "مدتی" پس از پایان QE خواهد بود. اگر لاگارد تأیید کند که آنها نرخ را بلافاصله پس از پایان برنامه APP افزایش خواهند داد، این نیز می تواند به عنوان یک تغییر جنگ طلبانه در هدایت رو به جلو تلقی شود.

سناریوی داویش

بانک مرکزی اروپا ممکن است نگرانی‌های مربوط به تورم را کم‌اهمیت جلوه دهد و در مواجهه با افزایش ابهامات، تمرکز خود را به حمایت از اقتصاد معطوف کند و تنظیمات سیاست و زبان چشم‌انداز را بدون تغییر رها کند.

اگر بانک تکرار کند که APP طبق برنامه در سه ماهه سوم به پایان می رسد، احتمالاً یورو تحت فشار شدید فروش قرار خواهد گرفت. این امر زمان اولین افزایش نرخ بهره را به سمت سپتامبر سوق می دهد و بانک مرکزی اروپا را در مقایسه با سایر بانک های مرکزی بزرگ پشت سر منحنی قرار می دهد. طبق گزارش CME Group FedWatch، بازارها با احتمال بیش از 60 درصد افزایش پشت سر هم 0.5 درصدی در ماه های می و ژوئن قیمت گذاری می کنند.

نتیجه

بانک مرکزی اروپا به احتمال زیاد به ضعف یورو، چشم‌انداز انقباض تهاجمی بانک‌های مرکزی بزرگ و تورم داغ در منطقه یورو با تغییر رویه در آوریل پاسخ خواهد داد. با این حال، برای اینکه یورو/دلار آمریکا یک بازگشت قوی داشته باشد، ممکن است بانک مجبور باشد بازارها را متقاعد کند که در حال آماده شدن برای افزایش نرخ بهره تا ژوئن هستند.
از سوی دیگر، اگر بانک تصمیم بگیرد سیاست خود را بدون تغییر باقی بگذارد، دلیلی برای تقاضا یورو وجود نخواهد داشت.
لطفا نظر خود را درباره مطلبی که خوانده‌اید، بنویسید...
نام شریف شما :
آدرس ایمیل:
مطلب :
کپی از مطالب این سایت تنها با ذکر فاتحه رایگان است
مجله تفریحی و سرگرمی ناتیلوس   Natilos.ir © 2022 - 2015
V 7.3