• فناوری
  • سرگرمی
همچنین در ناتیلوس بخوانید


شکارچی سیارک ناسا پس از ۱۴ سال خاموش می‌شود


چگونه پایگاه داده یک سایت را هک کنیم؟
دامین و هاستینگ رایگان چیست
پیوند انگاری در سوگیری شناختی چیست/ویژگی تئوری توطئه
مراحل انتقال سند ملکی چگونه است
دستورالعمل تهیه سوسپانسیون و کاربرد و خواص آن ها
خواص شگفت آور و بی نظیر پرتقال در درمان بیماری ها
مطالب دیگری در مورد آناتومی
فرق بین هاست ویندوز و هاست لینوکس در چیست?
برای چه انقلاب کردیم مگر قبل از انقلاب نماز نمی خواندیم، مگر اسلام نبود | علت انقلاب ایران
ماجرای حمله سوتر در سقوط هواپیمای اوکراین
داستان شرکت کُروز/آیا ایران خودرو به کُروز واگذار می شود؟
ناسا گذر دقیق زمان را در ماه محاسبه کرد
سنگ ها و انواع آن و انواع مختلف کانی ها سوال کتاب درسی
تاریخچه شام غریبان + فلسفه روشن کردن شمع در شام غریبان چیست؟
حضرت علی(ع)صحنه مرگ راچنین بیان می فرمایند
مشخصات کامل چوب آراد zelkova corpinifolia
خطای مرجعیت | این سوگیری چیست؟ هنر شفاف اندیشیدن
سیاهچاله بزرگ در نزدیکی زمین رصد شد
راهنمای کامل توریستی به تالاب لنگور
احکام فقهی علت اذان و اقامه گفتن در نماز
شکارچی سیارک ناسا پس از ۱۴ سال خاموش می‌شود
Download Search mbnews92210 سه شنبه 19 تير 1403 بازدید: 15
شکارچی سیارک ناسا پس از ۱۴ سال خاموش می‌شود

شکارچی سیارک ناسا پس از ۱۴ سال خاموش می‌شود

نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز
سیارک ناسا،اخبار علمی،خبرهای علمی
با افزایش فعالیت خورشید، تلسکوپ «نئووایز» ناسا در حال خاموش شدن است و به آرامی به سوی زمین می‌آید.

به گزارش ایسنا به نقل از اسپیس، ماموریت شکار سیارک ناسا در حال پایان یافتن است و راه را برای نسل بعدی تلاش‌های دفاع سیاره‌ای هموار می‌کند.

 

ماموریت «کاوشگر نقشه‌بردار فروسرخ میدان وسیع» یا «نئووایز»(NEOWISE) در روز ۳۱ ژوئیه به پایان خواهد رسید. با تکیه بر ۱۴ سال موفقیت نئووایز، تلسکوپ «نئو سروایور»(NEO Surveyor) که اولین تلسکوپ فضایی فروسرخ ویژه برای شکار اجرام خطرناک نزدیک به زمین است، در اواخر سال ۲۰۲۷ پرتاب خواهد شد و راهبرد دفاع سیاره‌ای ناسا را پیش خواهد برد.

 

«امی ماینزر»(Amy Mainzer) پژوهشگر ارشد نئووایز و نئو سروایور در «دانشگاه کالیفرنیا لس‌آنجلس»(UCLA) گفت: پس از توسعه روش‌های جدید برای یافتن و مشخص کردن اجرام نزدیک به زمین که در مقادیر زیادی از داده‌های بررسی فروسرخ نئووایز پنهان شده‌اند، این کاوشگر اهمیت زیادی را در کمک کردن به ما برای توسعه و بهره‌برداری از تلسکوپ فضایی فروسرخ نسل بعدی ناسا یافته است. این یک ماموریت پیشرو است.

 

با نزدیک شدن به بالاترین میزان فعالیت خورشید در طول چرخه تقریبا ۱۱ ساله آن، پایان مأموریت نئووایز آغاز شده است. افزایش فعالیت خورشید از جمله انتشار شراره‌های خورشیدی مکرر و پرتاب جرم از تاج، جو زمین را گرم می‌کند و به انبساط آن منجر می‌شود. این امر، کشش بیشتری را در ماهواره‌هایی ایجاد می‌کند که به دور زمین می‌چرخند و از آنجا که نئووایز به سیستم رانش مجهز نیست، نمی‌تواند خود را در مدار نگه دارد.

 

پس از انجام دادن آخرین بررسی در ۳۱ ژوئیه، این کاوشگر در روز هشتم اوت در حالت خواب زمستانی قرار خواهد گرفت و سپس فرود آمدن را به سمت زمین آغاز خواهد کرد تا نهایتا در اواخر سال ۲۰۲۴ یا اوایل سال ۲۰۲۵ در جو سیاره بسوزد.

 

جانشین این ماموریت، نئو سروایور است که در حال حاضر با تاریخ پرتاب در سپتامبر ۲۰۲۷ در مرحله توسعه قرار دارد. ماینزر گفت: نئو سروایور به دنبال سیارک‌ها و دنباله‌دارهایی خواهد بود که دستیابی به آنها بسیار دشوار است و اگر پیدا نشوند، می‌توانند صدمات قابل توجهی را به زمین وارد کنند.

 

پس از مشاهده آسمان از مدار پایین زمین به مدت بیش از ۱۴ سال، نئووایز ۱.۴۵ میلیون بررسی فروسرخ را روی بیش از ۴۴ هزار جرم در منظومه شمسی انجام داده است. همچنین این کاوشگر، بیش از ۳۰۰۰ جرم نزدیک به زمین را مورد بررسی قرار داده که ۲۱۵ مورد از آنها را خودش کشف کرده است.

 

«جوزف هانت»(Joseph Hunt) مدیر پروژه نئووایز در «آزمایشگاه پیش‌رانش جت» ناسا گفت: این فضاپیما از همه انتظارات فراتر رفته و حجم وسیعی از داده‌ها را ارائه داده است که جامعه علمی برای دهه‌های آینده از آنها استفاده خواهد کرد. دانشمندان و مهندسانی که روی این پروژه کار کرده‌اند نیز یک پایگاه داده را ایجاد کرده‌اند که به اطلاع‌رسانی درباره ماموریت‌های بررسی فروسرخ آینده کمک می‌کند.

 

 


لطفا نظر خود را درباره مطلبی که خوانده‌اید، بنویسید...
نام شریف شما :
آدرس ایمیل:
مطلب :
کپی از مطالب این سایت تنها با ذکر فاتحه رایگان است
مجله تفریحی و سرگرمی ناتیلوس   Natilos.ir © 2024 - 2015
V 9.8