• فناوری
  • سرگرمی
همچنین در ناتیلوس بخوانید


❶چرا حرم های امامان و امامزادگان تجملاتی و هستند


اشتراک گذاری اینترنت را روشن یا خاموش کنید
استفاده از چندین و چند زبان مختلف در ویندوز و ثبت آن
آگاهی کاذب آدم‌های بدلی و توهمات خود برتر پنداری
مراحل انتقال سند ملکی چگونه است
میزان نرخ سود و اقساط وام ازدواج+شرایط و توضیحات کامل
بررسی اقتصاد کانادا/برنامه مهاجرتی کسب و کار کبک
رد معجزات قرآن درباره جنین (مقاله کامل) اشتباهات علمی قرآن
نگاهی بر عملکرد سرورهای پراکسی از نگاه مهندسی شبکه
خواص و مضرات سیب را بدانید خواص و مضرات مهم سیب
تخم شربت لاغر می کند، خواص دارویی تخم شربت
چرا از اُلگویِ سازندگی هاشمی تا اُلگویِ تشکیل کار گروه ویژه کشور در باتلاق باقی ماند
نکات کلیدی سئو سایت که بایدبرای یک استارت آپ بکار ببریم
بهترین حالت نمایش بر روی صفحه نمایش
دستاورد شورا انقلاب فرهنگی پس از چهل سال چه بوده؟
آیا در طرح صیانت فیلترشکن جرم شده و امکان محدودیت ترافیک گوگل اینستاگرام وجود دارد؟
مشخصات کامل چوب آراد zelkova corpinifolia
پرسش و پاسخ اصحاب پیامبر با امامان درباره معاد و روز رستاخیز
علت بن بست سیاسی و اقتصادی در حکومت اسلامی
خواص کامل نارنگی و کاربرد های پزشکی نارنگی | نارنگی
اقتصاد باز و آزاد یا اقتصاد بسته و دستوری؟
چرا حرم های امامان و امامزادگان تجملاتی و هستند
Tomb Imaman Trapping سه شنبه 20 خرداد 1399 بازدید: 635
{newstitle}

چرا حرم های امامان و امامزادگان تجملاتی و هستند

چرا حرمهای امامان و امامزادگان دارای تجملاتی مانند آینه کاری آنچنانی ،لوسترهای میلیونی و...با کاخ شاهان چه فرقی می کند؟ آیا امامان و خدا راضی هستند به این همه تجملات بر روی قبرشان باشد؟؟
متن شبهه:

چرا  حرمهای امامان و امامزادگان دارای تجملاتی مانند آینه کاری آنچنانی،لوسترهای میلیونی و...با کاخ شاهان چه فرقی می کند؟ آیا امامان و خدا راضی هستند به این همه تجملات؟

پاسخ شبهه:

1⃣در همه جای دنیا و همه ادیان، تجلیل از بزرگان و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها کمترین کاری است که به پاس قدردانی از آنها انجام می دهند و اگر نسبت به آنها بی اعتنایی شود دور از عقل و ادب است.

2⃣در دین اسلام، پیامبر و ائمه اطهار،معصوم و  الگوی همه خوبی ها هستنند آنها با ترک لذتهای دنیوی و گذاشتن آن مواهب برای مردم جان خود را در راه دین و نجات بشریت فدا کردند  بنابراین پیروان آنها با عشق و علاقه به دنبال وصل شدن به این سرچشمه های معرفت هستند.

3⃣آنها به اقتضای زمان و مکان از هنر معماری و مصالح خاص خود و تابع فرهنگ دینی و ملی خود به عنوان قدر دانی از این بزرگواران یادشان را زنده نگه می دارندو از روی علاقه و رغبت قلبی خود، هر کسی هر چه در توان دارد دریغ نمی کند.


4⃣هزینه و مصالح ساخت گنبد و بارگاه حرم های اهل بیت و امامزادگان مومن، کمک های مردمی است یا موقوفات است که نمی شود به نیازمندان کمک کرد زیرا  از نظر شرعی  نمی شود بر خلاف نیت واقفان آنها رفتار کرد.علاوه بر آن واقفان و کمک کنندگان معمولا از افراد متمول بوده که حقوق شرعی خود را ادا کرده و به نیازمندان کمک نموده اند  و مقداری از اموال خود را وقف این امور کرده اند.


5⃣فروش طلاهای حرمها آثار اسلامی و جلوه های تمدن آن را از بین می برد و مشکل چندانی از نیازمندان را حل نمی کند.در حالی که فرهنگ کمک به فقرا در میان پیروان اهل بیت بهترین پشتوانه یاری نیازمندان است.به عنوان مثال:کمیته امداد امام خمینی با کمک ها و بودجه های دولتی و کمک های فراوان و ارزشمند  مردمی در کنار همین حرم ها و اماکن مذهبی برای نیازمندان جمع آوری می شود.


6⃣احیا و مرمت این آثار و اماکن ،نوعی تبلیغ و نشان دادن قدرت مسلمانان و تمدن اسلامی در مقابل مخالفان است. و با همه ابعاد از نظر سیاسی، اجتماعی و فرهنگی پشتوانه مالی جوامع و ملل اسلامی محسوب می شود.

7⃣در حرمین شریفین نیز از طلا  استفاده شده است مثلا:در درب کعبه از طلای با عیار بالا استفاده شده و ناودان آن طلای خالص است و تزئینات مسجد النبی بیشتر از طلاهای به کار رفته در حرم امامان است.و در بسیاری از مساجد برادران اهل سنت مشابه همین وضعیت وجود دارد که اگر چنین کاری ایراد داشته باشد باید نسبت به همه آنان تجدید نظر شود.

8⃣آیا اگر دوست صمیمی شما از روی مهر و محبت قلبی هدیه ای به شما بدهد دست رد بر سینه اش می زنید و می گویید برو آن را جایی دیگر خرج کن؟یا اینکه با کمال ادب هدیه اش را می پذیرید؟
سایت بصیرت،پاسخ به شبهات وشایعات
لطفا نظر خود را درباره مطلبی که خوانده‌اید، بنویسید...
نام شریف شما :
آدرس ایمیل:
مطلب :
کپی از مطالب این سایت تنها با ذکر فاتحه رایگان است
مجله تفریحی و سرگرمی ناتیلوس   Natilos.ir © 2022 - 2015
V 7.3