• فناوری
  • سرگرمی


❶آیا قاره امریکا قبل از کریستف کلمب کشف شده بود، و آیا مسلمانان قبل از او این قاره را کشف کرده‌اند؟ 


آموزش انواع روش های هک وبسایت
دانلود فایل صوتی عزاداری محرم MP3 عزاداری محرم حسینیه
برسی بین سرور ویندوز و لینوکس
مهسا امینی، قربانی شکاف فرهنگی
چرا به زور کشت ارشاد ما را هدایت می کنند
درایورها و به روزرسانی هایی را بصورت خودکار برای سخت افزار خود دریافت کنید
چرا حرم های امامان و امامزادگان تجملاتی و هستند
آیا استفاده از نام و عنوان پلتفرم‌های خارجی فیلتر شده منع قانونی دارد؟
رد معجزات قرآن | نقد اسلام نقد دین و قرآن
آناتومی دستگاه های بدن + عکس تمام رنگی و شفاف
آخرین تصمیمات قیمت‌گذاری ایران خودرو و سایپا
معرفی خواص ویتامین ها و مضرات هندوانه حتما مطالعه کنید
لیست دامنه هایی که اسم آن را هرگز نشنیده اید نام اختصاصي يا دومين چيست؟
دانلود فیلم تبدیل شوندگان 5 آخرین شوالیه
سوگیری شناختی خوشه انگاری چیست؟/توهم توطئه
کاش می‌دانستیم آن دنیا چه خبره؟!
بیوگرافی یوسف تیموری و همسرش راپان + عکس و زندگی شخصی
آناتومی
میزان نرخ سود و اقساط وام ازدواج+شرایط و توضیحات کامل
داستان بازی GTA5 فارسی ❶نقد و بررسی کامل بازی GTA5 فارسی
4 اصل اساسی و مقدماتی عملیات بازار باز که در ایران وجود ندارد
مشخصات کامل چوب آراد zelkova corpinifolia
رشد واقعی صادرات غیرنفتی ایران در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟‌
اگرمیلیاردها دلاری که در هسته‌ای ریخته شد،صرف آب مملکت شده بود، ایرانیان خوشبخت تر نبودند؟
چطور می توانم از رایانه ام در برابر ویروس ها محافظت کنم؟
اشتراک گذاری اینترنت را روشن یا خاموش کنید
نکاتی در ارتباط با برطرف کردن مشکلات معمول در ارتباط با صدا, پرسش و پاسخ
انواع چوب ها را از نظر سختی نرمی و مناسب برای آتش بشناسید
آموزش آنلاین زبان انگلیسی
آموزش هک سایت با روشی نوین
پرسش و پاسخ اصحاب پیامبر با امامان درباره معاد و روز رستاخیز
مفاهیم : سی ‌اس ‌اس (CSS) چیست؟
تشویق به فرزند آوری جمعیت پیر با کدام پول؟
چرا یک سایت سزاوار جریمه گوگل است؟
چهاردهه ناکارآمدی نظام در اداره دانشگاه
تفاوت بین مدیر ایرانی با مدیر ژاپنی
نحو جست و جو در ویندوز و پوشه ها
آناتومی دستگاه عصبی و رشته ها + عکس تمام رنگی و شفاف
آموزش سئو، سئو چیست، یادگیری کامل علم سئو
آیا می دانید پروکسی چیست؟
آیا قاره آمریکا را ایرانیان کشف کرده اند
If American Iranian Detection


ایکس – شبهه / پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات: این نهضت تحریف وقایع تاریخی و ثبت حوادث و اتفاقات و اکتشافات مهم - با تحریف به نفع خود - که اخیراً در ایران خودمان نیز (البته فقط در جریان سیاسی انقلاب) به راه افتاده و توسط برخی از افراد به نام نیز مصراً تعقیب و اِعمال می‌شود، دست کم دو قرن است که در امریکا و اروپا به شدت رواج داشته و دنبال می‌شود. می‌گویند: در امریکا تنها سؤال گزینش دانشجو، که هم سؤال کننده می‌داند دروغ است و هم پاسخ دهنده، همین تاریخ کشف امریکا توسط کریستف کلمب می‌باشد – که اگر دانشجو پاسخ مطلوب را ندهد، رد می‌شود.

البته کریستف کلمب، خودش مدعی کشف قاره‌ای به نام امریکا نبود. او در سال ۱۴۹۲ به این قاره رسید و گمان می‌کرد که به هندوستان رسیده است؛ اما بعدها آمریگو وسپوچی (Amerigo Vespucci ) که یک ایتالیایی بود، اعلام کرد که آنجا یک قاره جدید است. هر چند که قاره جدید نبود، بلکه آنها تازه آن قاره را شناخته بودند.

سرخ پوستان هیچ کدام در قاره امریکا خلق نشده بودند، بلکه مستندات تاریخی نشان می‌دهد که آنها چند هزار سال قبل از میلاد، از طریق سیبری به آن منطقه رفته‌اند. پس این سؤال که با وجود فاصله و وجود دریاهای عمیق مواج ، مردمان چطور به آن دیار رفته‌اند، مرتفع است. از روی یخ رفته‌اند. هر چند که صنعت کشتی‌سازی، از زمان حضرت نوح علیه السلام به بعد، رواج یافت.

سابقه حضور مسلمانان:

كشف سكه‌های عربی در نزدیكی ساحل ونزوئلا در دریای كاراییب، بقایای مساجد و یا اشیای دست‌ساز با خطوط یا اشکال اسلامی، گزارش‌های تاریخی بر جای مانده از مورخان و جغرافی دانان مسلمان (قبل از کریستف کلمب و تاریخ نگاری غرب راجع به امریکا)، سفرهای دریانوردان و ماجراجویان مسلمان در پهنه اقیانوس اطلس را كاملا تایید می‌كند. این شواهد و مستندات و تاریخ مسلمانان منطقه کاراییب، حاکی از آن است که مسلمانان حدود شش قرن قبل از اروپایی‌ها، به این قاره سفرها داشته‌اند.

*- مورخ و جغرافی‌دان مسلمان، ابوالحسن علی بن حسین بن مسعودی (871-957) در كتاب خود با عنوان 'مروج الذهب و معدن الجواهر' كه در زمان حكومت خلیفه عبدالله بن محمد بر اسپانیا نوشته شده آورده است كه 'خشخاش بن سعید بن اسود، كاوشگر مسلمان اهل كوردوبا در سال 889 از آتلانتیك عبور كرده و به سرزمین ناشناخته ای رسید و بعد از مدتی غیبت با گنجینه‌های افسانه ای بازگشت.

*- تاریخ نگار مسلمان "ابوبكر ابن عمر" گفته است كه در زمان حكومت هشام دوم، دیگر كاوشگر مسلمان به نام 'ابن فاروج' اهل گرانادا در فوریه سال (999) در عمق اقیانوس اطلس به پیش رفت. ابتدا در جزایر قناری به دیدار پادشاه رفت و راهش را به سمت غرب ادامه داد و سرانجام در ماه مه سال(999) به آندلس بازگشت.

*- جغرافیدان و نقشه كش مسلمان دیگری به نام، "شریف ادریسی" (1166-1099) در كتاب خود به نام (نزهة المشتاق فی اختراق الآفاق) در قرن دوازدهم، درباره سفر گروهی از دریانوردان شمال آفریقا كه به قاره امریکا پا نهادند، گزارش می‌دهد.

ادریسی می‌نویسد: گروهی دریانورد از لیبسون به درون دریای ظلمت و مه (اقیانوس اطلس) رفتند تا دریابند در آن چیست و تا چه مسافتی ادامه دارد؟ آنان 8 نفر بودند و قایقی پر از مایحتاج همراه خود بردند كه تا چند ماه برایشان كافی باشد. آنان 11 روز دریانوردی كردند تا به ناحیه آب‌های متلاطم و امواجی عظیم و نوری اندك رسیدند و تصور كردند هلاك خواهند شد. بنابراین، كشتی خود را به سمت جنوب هدایت كردند و دوازده روز به سفر ادامه دادند تا سرانجام به جزیره‌ای رسیدند كه دارای سكنه و كشت و زرع بود، اما به اسارت در آمدند و سه روز در زنجیر بودند.

در روز چهارم، مترجمی آمد كه به عربی سخن می‌گفت. او درباره ماموریت‌شان از آنان می پرسید و برای پادشاه ترجمه می‌كرد. آنان اطلاعاتی درباره خود به او دادند. سپس به زندان بازگردانده شدند. هنگامی كه باد غربی شروع به وزیدن كرد، آنان را با چشمان بسته در قایقی گذاشتند و پس از 3 روز قایقرانی به خشكی آوردند و در ساحل رهایشان كردند، در حالی كه دست‌هایشان از پشت بسته بود. روز بعد، جماعتی دیگر پدیدار شدند، آزادشان كردند و به آنان اطلاع دادند كه فاصله آنان تا سرزمینشان به اندازه سفری دو ماهه است... .

*- در کتب تاریخی، سفر شیخ 'زین الدین علی بن مازندرانی' آمده است. سفر او از جنوب مراكش در زمان سلطنت شاه ابو یعقوب (1286-1307) شروع و به جزیره سبز در كاراییب در سال 1291 ختم شده است.

*- شهاب الدین احمد بن فضل الله عمری تاریخ نگار مسلمان نیز در كتاب خود با نام «مسالك الابصار فی ممالك الامصار»، جزییات اكتشافات جغرافیایی دریای مه آلود و تاریك را شرح داده است. *- سایروس گوردون در كتاب "پیش از كلمب"، گزارشی ارایه می‌دهد كه در آن سكه‌های پیدا شده در منطقه جنوب دریای كاراییب را چنین توصیف می‌كند: «در حوالی ساحل ونزوئلا گنجینه‌ای از سكه‌های مدیترانه و تعداد زیادی شبه سكه پیدا شد كه بی‌تردید نمی‌تواند مجموعه‌ای از مسكوكات یك سكه شناس باشد، بلكه ذخیره‌ای از نقدینگی است. تقریبا همه آنها، سكه‌هایی رومی از دوران حكومت اوگوستوس تا قرن چهارم میلادی است. اما دو فقره از این سكه‌ها عربی، و متعلق به قرن هشتم میلادی می‌باشد.

*-البته مورخینی چون: ليو واينر (Leo Weiner)، استاد تاریخ دانشگاه هارواد – در تاریخ نگاری خود نوشته‌اند: البته کریستف کلمب فهمید که قبل از گروه‌هایی از غرب افریقا به این منطقه آمدند و از کاراییب به مناطق مختلف در شمال و جنوب امریکا مهاجرت کرده‌اند. (کتاب امریکا و کشف امریکا، تألیف Leo Weiner).

 


  • فناوری
  • سرگرمی

لطفا نظر خود را درباره مطلبی که خوانده‌اید، بنویسید...
نام شریف شما :
آدرس ایمیل:
مطلب :
کپی از مطالب این سایت تنها با ذکر فاتحه رایگان است
مجله تفریحی، سرگرمی و اطلاع رسانی   Natilos.ir © 2022 - 2015
V 7.3