• فناوری
  • سرگرمی
همچنین در ناتیلوس بخوانید


❶آیا قاره امریکا قبل از کریستف کلمب کشف شده بود، و آیا مسلمانان قبل از او این قاره را کشف کرده‌اند؟ 


آموزش ایجاد یا تغییر یک رمز عبور در ویندوز XP WIN7 و WIN 10 راهنمای کامل تغییر رمز عبور
بودجه بنیاد شهید چقدر است؟
خواص ضرر فواید سیب زمینی، کامل ترین تحقیق در مورد سیب زمینی
چرا معاملات بورس ایران نیمه وقت است و در بازارهای جهانی تمام وقت
رسانه چیست؟ شناخت انواع رسانه های جمعی و اجتماعی
خاصیت شیمیایی و فیزیکی گیاهی گل گاوزبان + جدول غذایی
دانستنی هایی درباره بیماری کبد چرب + روش های تشخیص و درمان
عکسهایی از انواع سنگهای رسوبی و دگرگونی
آمار تجرد قطعی زنان و مردان چقدر است؟
دو گانگی در رفتار بن سلمان بعنوان یک رهبر اصلاح طلب
بهترین قاضی بازنشسته دیوان عدالت اداری را از کجا پیدا کنیم؟
38 خاصیت مهم «هویج» ، 38 خاصیت هویج + جدول ارزش غذایی
لیست بررسی امنیتی برای ویندوز، انواع ارور های ویندوز
پدیده لاشامپ چه تاثیری بر زندگی موجودات زنده دارد
مزیت های تحصیل پزشکی در ایتالیا
تنظیم یک شبکه و وصل شدن به اینترنت
ثبت یا درج آدرس .www در پیش از پسوند نام دامنه سایت
خواص نارنگی و پوست نارنگی چیست؟ خواص پوسب نارنگی
چگونگی رشد و نمو استخوان ها
انیمیشن های سیلندر و سوپاپ و ساز و کار های حرکتی موتور
قبله عالم ناصرالدین شاه قاجار و امیرحسین خان تتلو در نسل امروز
چرا از میزبانی وب رایگان استفاده نکنیم
مغالطه توسل به اکثریت / مغالطه ناشی از یک پیش فرض نادرست
دانلود 30 شعر برتر درباره شهدا و دفاع مقدس و شهدا گمنام
چرا سپاه غیر قانونی در کار های سیاسی و اقتصادی و دخالت می کند
بیوگرافی پانته آ بهرام و همسرش + علت طلاق با عکس
پیش به سوی اقتصاد کمونیستی! در عصر انجماد تفکر سیستمی به سر می‌بریم!
بازگشایی قفل یا رفع انسداد دستگاه باند پهن تلفن همراه
افشای علت مرگ مسعود رجوی ایدز علت مرگ مسعود رجوی
ایران با هرکه،وبرسرهرچه اختلاف پیداکند،همیشه حق با ایران است
چرا رنسانس اسلامی بعد از نیم‌قرن همچنان عاجز از حل مسئلۀ حجاب شده؟
نکاح معاطاتی/حکم فقهی جواز ازدواج سفید
مراحل انتقال سند ملکی چگونه است
برنامه ریزی کنکور تجربی ریاضی انسانی مقاله کامل
برای چه انقلاب کردیم مگر قبل از انقلاب نماز نمی خواندیم، مگر اسلام نبود | علت انقلاب ایران
آموزش کامل رفع مشکل ایندکس نشدن مطالب سایت در گوگل
انواع کاربرد های فیزیک (سوال کتاب فیزیک دهم)
سوالات استخدامی مصاحبه پدافند هوایی خاتم الانبیا
دانلود 15 مداحی و سروده برتر سید حسین موسوی بهترین سید حسین موسوی
تندروها، تجاوز به اوکراین و مغلطه تبعیض نژادی
آیا قاره آمریکا را ایرانیان کشف کرده اند
If American Iranian Detection


ایکس – شبهه / پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات: این نهضت تحریف وقایع تاریخی و ثبت حوادث و اتفاقات و اکتشافات مهم - با تحریف به نفع خود - که اخیراً در ایران خودمان نیز (البته فقط در جریان سیاسی انقلاب) به راه افتاده و توسط برخی از افراد به نام نیز مصراً تعقیب و اِعمال می‌شود، دست کم دو قرن است که در امریکا و اروپا به شدت رواج داشته و دنبال می‌شود. می‌گویند: در امریکا تنها سؤال گزینش دانشجو، که هم سؤال کننده می‌داند دروغ است و هم پاسخ دهنده، همین تاریخ کشف امریکا توسط کریستف کلمب می‌باشد – که اگر دانشجو پاسخ مطلوب را ندهد، رد می‌شود.

البته کریستف کلمب، خودش مدعی کشف قاره‌ای به نام امریکا نبود. او در سال ۱۴۹۲ به این قاره رسید و گمان می‌کرد که به هندوستان رسیده است؛ اما بعدها آمریگو وسپوچی (Amerigo Vespucci ) که یک ایتالیایی بود، اعلام کرد که آنجا یک قاره جدید است. هر چند که قاره جدید نبود، بلکه آنها تازه آن قاره را شناخته بودند.

سرخ پوستان هیچ کدام در قاره امریکا خلق نشده بودند، بلکه مستندات تاریخی نشان می‌دهد که آنها چند هزار سال قبل از میلاد، از طریق سیبری به آن منطقه رفته‌اند. پس این سؤال که با وجود فاصله و وجود دریاهای عمیق مواج ، مردمان چطور به آن دیار رفته‌اند، مرتفع است. از روی یخ رفته‌اند. هر چند که صنعت کشتی‌سازی، از زمان حضرت نوح علیه السلام به بعد، رواج یافت.

سابقه حضور مسلمانان:

كشف سكه‌های عربی در نزدیكی ساحل ونزوئلا در دریای كاراییب، بقایای مساجد و یا اشیای دست‌ساز با خطوط یا اشکال اسلامی، گزارش‌های تاریخی بر جای مانده از مورخان و جغرافی دانان مسلمان (قبل از کریستف کلمب و تاریخ نگاری غرب راجع به امریکا)، سفرهای دریانوردان و ماجراجویان مسلمان در پهنه اقیانوس اطلس را كاملا تایید می‌كند. این شواهد و مستندات و تاریخ مسلمانان منطقه کاراییب، حاکی از آن است که مسلمانان حدود شش قرن قبل از اروپایی‌ها، به این قاره سفرها داشته‌اند.

*- مورخ و جغرافی‌دان مسلمان، ابوالحسن علی بن حسین بن مسعودی (871-957) در كتاب خود با عنوان 'مروج الذهب و معدن الجواهر' كه در زمان حكومت خلیفه عبدالله بن محمد بر اسپانیا نوشته شده آورده است كه 'خشخاش بن سعید بن اسود، كاوشگر مسلمان اهل كوردوبا در سال 889 از آتلانتیك عبور كرده و به سرزمین ناشناخته ای رسید و بعد از مدتی غیبت با گنجینه‌های افسانه ای بازگشت.

*- تاریخ نگار مسلمان "ابوبكر ابن عمر" گفته است كه در زمان حكومت هشام دوم، دیگر كاوشگر مسلمان به نام 'ابن فاروج' اهل گرانادا در فوریه سال (999) در عمق اقیانوس اطلس به پیش رفت. ابتدا در جزایر قناری به دیدار پادشاه رفت و راهش را به سمت غرب ادامه داد و سرانجام در ماه مه سال(999) به آندلس بازگشت.

*- جغرافیدان و نقشه كش مسلمان دیگری به نام، "شریف ادریسی" (1166-1099) در كتاب خود به نام (نزهة المشتاق فی اختراق الآفاق) در قرن دوازدهم، درباره سفر گروهی از دریانوردان شمال آفریقا كه به قاره امریکا پا نهادند، گزارش می‌دهد.

ادریسی می‌نویسد: گروهی دریانورد از لیبسون به درون دریای ظلمت و مه (اقیانوس اطلس) رفتند تا دریابند در آن چیست و تا چه مسافتی ادامه دارد؟ آنان 8 نفر بودند و قایقی پر از مایحتاج همراه خود بردند كه تا چند ماه برایشان كافی باشد. آنان 11 روز دریانوردی كردند تا به ناحیه آب‌های متلاطم و امواجی عظیم و نوری اندك رسیدند و تصور كردند هلاك خواهند شد. بنابراین، كشتی خود را به سمت جنوب هدایت كردند و دوازده روز به سفر ادامه دادند تا سرانجام به جزیره‌ای رسیدند كه دارای سكنه و كشت و زرع بود، اما به اسارت در آمدند و سه روز در زنجیر بودند.

در روز چهارم، مترجمی آمد كه به عربی سخن می‌گفت. او درباره ماموریت‌شان از آنان می پرسید و برای پادشاه ترجمه می‌كرد. آنان اطلاعاتی درباره خود به او دادند. سپس به زندان بازگردانده شدند. هنگامی كه باد غربی شروع به وزیدن كرد، آنان را با چشمان بسته در قایقی گذاشتند و پس از 3 روز قایقرانی به خشكی آوردند و در ساحل رهایشان كردند، در حالی كه دست‌هایشان از پشت بسته بود. روز بعد، جماعتی دیگر پدیدار شدند، آزادشان كردند و به آنان اطلاع دادند كه فاصله آنان تا سرزمینشان به اندازه سفری دو ماهه است... .

*- در کتب تاریخی، سفر شیخ 'زین الدین علی بن مازندرانی' آمده است. سفر او از جنوب مراكش در زمان سلطنت شاه ابو یعقوب (1286-1307) شروع و به جزیره سبز در كاراییب در سال 1291 ختم شده است.

*- شهاب الدین احمد بن فضل الله عمری تاریخ نگار مسلمان نیز در كتاب خود با نام «مسالك الابصار فی ممالك الامصار»، جزییات اكتشافات جغرافیایی دریای مه آلود و تاریك را شرح داده است. *- سایروس گوردون در كتاب "پیش از كلمب"، گزارشی ارایه می‌دهد كه در آن سكه‌های پیدا شده در منطقه جنوب دریای كاراییب را چنین توصیف می‌كند: «در حوالی ساحل ونزوئلا گنجینه‌ای از سكه‌های مدیترانه و تعداد زیادی شبه سكه پیدا شد كه بی‌تردید نمی‌تواند مجموعه‌ای از مسكوكات یك سكه شناس باشد، بلكه ذخیره‌ای از نقدینگی است. تقریبا همه آنها، سكه‌هایی رومی از دوران حكومت اوگوستوس تا قرن چهارم میلادی است. اما دو فقره از این سكه‌ها عربی، و متعلق به قرن هشتم میلادی می‌باشد.

*-البته مورخینی چون: ليو واينر (Leo Weiner)، استاد تاریخ دانشگاه هارواد – در تاریخ نگاری خود نوشته‌اند: البته کریستف کلمب فهمید که قبل از گروه‌هایی از غرب افریقا به این منطقه آمدند و از کاراییب به مناطق مختلف در شمال و جنوب امریکا مهاجرت کرده‌اند. (کتاب امریکا و کشف امریکا، تألیف Leo Weiner).

 لطفا نظر خود را درباره مطلبی که خوانده‌اید، بنویسید...
نام شریف شما :
آدرس ایمیل:
مطلب :
کپی از مطالب این سایت تنها با ذکر فاتحه رایگان است
مجله تفریحی، سرگرمی و اطلاع رسانی   Natilos.ir © 2022 - 2015
V 7.3