• فناوری
  • سرگرمی


❶آیا قاره امریکا قبل از کریستف کلمب کشف شده بود، و آیا مسلمانان قبل از او این قاره را کشف کرده‌اند؟ 


خواص شگفت انگیز کرفس + جدول ارزش غذایی
آموزش سئو، سئو چیست، یادگیری کامل علم سئو
عوامل تاثیرگذار بر رتبه بندی وب‌سایت‌ها در موتورهای جستجوگر
پروکسی چیست و چگونه کار میکند؟
پاسخ رئیس نهاد رهبری به صادق زیباکلام مبنی بر “ناتوانی ایران درتولیدواکسن کرونا
افشای علت مرگ مسعود رجوی ایدز علت مرگ مسعود رجوی
خواص پوست سفيد پرتقال و ورقه هاي نازک آن را بدانید
زمان چيست و چگونه معين شد و چگونه اندازه گیری شد
آب هویج هیچ تاثیری بر بینایی ندارد و باعث زردی پوست می شود
احکام فقهی مبطلات نماز
با فواید و ارزش غذایی زنجفیل آشنا شوید
اتصال های شماره گیری تلفنی ISP از ابتدا تا پایان
حکم جلوگیری از بارداری‏ توبکتومی و وازکتومی
جدید ترین زمر یا کد تقلب بازی GTA5 V برای XBOX
علت امر به معروف و نهی از منکر چیست چرا باید امر به معروف بکنیم
راه های افزایش امنیت سایت | جلوگیری از هک شدن
آنلاین ماندن سایت در زمان قطع سرور!
انواع چوب و خواص فیزیکی و شیمیایی تمام چوب ها
خواص هویج، مقدار ویتامین ها و پروتیین های هویج و آب هویج
تفاوت هاست رایگان و هاست پولی در چیست
CO2, گاز CO2 چگونه از اتومبیل خارج میشود GIF
آیا شاهن نجفی در جوانی حافظ قرآن و قاری قرآن بود و درباره دین بحث می کرد
تشریح کاملی در مورد سنگ های رسوبی
تخم شربتی بمب کلسیم و آهن و قهرمان علاج بیماری ها
مقاله آموزش کامل CSS به زبان کاملا ساده
4 اصل اساسی و مقدماتی عملیات بازار باز که در ایران وجود ندارد
دانلود لالایی و ترانه های کودکانه شعر های صوتی کودکانه
حیدرمصلحی: ما نمی خواستیم هاشمی رفسنجانی تایید صلاحیت شود
تحقیق علوم (الکتریسیته چیست)
برسی بین سرور ویندوز و لینوکس
نحو جست و جو در ویندوز و پوشه ها
همتی: زاکانی سوپر پوششی است + فیلم مردم با رای‌ اعتراض خود را نشان دهند
نحو نظیم یک روتر بی سیم و مودم
بهینه سازی آدرس صفحات برای متور های جستجوگر
از کجا بفهمیم بدن خودمون و بچه هامون چه ویتامینی کم داره؟ چی بخوریم خوب بشه؟
مفاهیم: شبکه مجازی اختصاصی (VPN) چیست؟
آموزش ساخت پوشه بی نام در ویندوز | پوشه بی نامی بسازید
چگونه قرآن یک دفعه در شب قدر نازل شد
آیا مشکل ایران اسلام و مذهب است | مشکل ایران کمبود مسجد و روحانی است
محلول سوسپانسیون چیست و چگونه ساخته می شود
آیا قاره آمریکا را ایرانیان کشف کرده اند
If American Iranian Detection


ایکس – شبهه / پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات: این نهضت تحریف وقایع تاریخی و ثبت حوادث و اتفاقات و اکتشافات مهم - با تحریف به نفع خود - که اخیراً در ایران خودمان نیز (البته فقط در جریان سیاسی انقلاب) به راه افتاده و توسط برخی از افراد به نام نیز مصراً تعقیب و اِعمال می‌شود، دست کم دو قرن است که در امریکا و اروپا به شدت رواج داشته و دنبال می‌شود. می‌گویند: در امریکا تنها سؤال گزینش دانشجو، که هم سؤال کننده می‌داند دروغ است و هم پاسخ دهنده، همین تاریخ کشف امریکا توسط کریستف کلمب می‌باشد – که اگر دانشجو پاسخ مطلوب را ندهد، رد می‌شود.

البته کریستف کلمب، خودش مدعی کشف قاره‌ای به نام امریکا نبود. او در سال ۱۴۹۲ به این قاره رسید و گمان می‌کرد که به هندوستان رسیده است؛ اما بعدها آمریگو وسپوچی (Amerigo Vespucci ) که یک ایتالیایی بود، اعلام کرد که آنجا یک قاره جدید است. هر چند که قاره جدید نبود، بلکه آنها تازه آن قاره را شناخته بودند.

سرخ پوستان هیچ کدام در قاره امریکا خلق نشده بودند، بلکه مستندات تاریخی نشان می‌دهد که آنها چند هزار سال قبل از میلاد، از طریق سیبری به آن منطقه رفته‌اند. پس این سؤال که با وجود فاصله و وجود دریاهای عمیق مواج ، مردمان چطور به آن دیار رفته‌اند، مرتفع است. از روی یخ رفته‌اند. هر چند که صنعت کشتی‌سازی، از زمان حضرت نوح علیه السلام به بعد، رواج یافت.

سابقه حضور مسلمانان:

كشف سكه‌های عربی در نزدیكی ساحل ونزوئلا در دریای كاراییب، بقایای مساجد و یا اشیای دست‌ساز با خطوط یا اشکال اسلامی، گزارش‌های تاریخی بر جای مانده از مورخان و جغرافی دانان مسلمان (قبل از کریستف کلمب و تاریخ نگاری غرب راجع به امریکا)، سفرهای دریانوردان و ماجراجویان مسلمان در پهنه اقیانوس اطلس را كاملا تایید می‌كند. این شواهد و مستندات و تاریخ مسلمانان منطقه کاراییب، حاکی از آن است که مسلمانان حدود شش قرن قبل از اروپایی‌ها، به این قاره سفرها داشته‌اند.

*- مورخ و جغرافی‌دان مسلمان، ابوالحسن علی بن حسین بن مسعودی (871-957) در كتاب خود با عنوان 'مروج الذهب و معدن الجواهر' كه در زمان حكومت خلیفه عبدالله بن محمد بر اسپانیا نوشته شده آورده است كه 'خشخاش بن سعید بن اسود، كاوشگر مسلمان اهل كوردوبا در سال 889 از آتلانتیك عبور كرده و به سرزمین ناشناخته ای رسید و بعد از مدتی غیبت با گنجینه‌های افسانه ای بازگشت.

*- تاریخ نگار مسلمان "ابوبكر ابن عمر" گفته است كه در زمان حكومت هشام دوم، دیگر كاوشگر مسلمان به نام 'ابن فاروج' اهل گرانادا در فوریه سال (999) در عمق اقیانوس اطلس به پیش رفت. ابتدا در جزایر قناری به دیدار پادشاه رفت و راهش را به سمت غرب ادامه داد و سرانجام در ماه مه سال(999) به آندلس بازگشت.

*- جغرافیدان و نقشه كش مسلمان دیگری به نام، "شریف ادریسی" (1166-1099) در كتاب خود به نام (نزهة المشتاق فی اختراق الآفاق) در قرن دوازدهم، درباره سفر گروهی از دریانوردان شمال آفریقا كه به قاره امریکا پا نهادند، گزارش می‌دهد.

ادریسی می‌نویسد: گروهی دریانورد از لیبسون به درون دریای ظلمت و مه (اقیانوس اطلس) رفتند تا دریابند در آن چیست و تا چه مسافتی ادامه دارد؟ آنان 8 نفر بودند و قایقی پر از مایحتاج همراه خود بردند كه تا چند ماه برایشان كافی باشد. آنان 11 روز دریانوردی كردند تا به ناحیه آب‌های متلاطم و امواجی عظیم و نوری اندك رسیدند و تصور كردند هلاك خواهند شد. بنابراین، كشتی خود را به سمت جنوب هدایت كردند و دوازده روز به سفر ادامه دادند تا سرانجام به جزیره‌ای رسیدند كه دارای سكنه و كشت و زرع بود، اما به اسارت در آمدند و سه روز در زنجیر بودند.

در روز چهارم، مترجمی آمد كه به عربی سخن می‌گفت. او درباره ماموریت‌شان از آنان می پرسید و برای پادشاه ترجمه می‌كرد. آنان اطلاعاتی درباره خود به او دادند. سپس به زندان بازگردانده شدند. هنگامی كه باد غربی شروع به وزیدن كرد، آنان را با چشمان بسته در قایقی گذاشتند و پس از 3 روز قایقرانی به خشكی آوردند و در ساحل رهایشان كردند، در حالی كه دست‌هایشان از پشت بسته بود. روز بعد، جماعتی دیگر پدیدار شدند، آزادشان كردند و به آنان اطلاع دادند كه فاصله آنان تا سرزمینشان به اندازه سفری دو ماهه است... .

*- در کتب تاریخی، سفر شیخ 'زین الدین علی بن مازندرانی' آمده است. سفر او از جنوب مراكش در زمان سلطنت شاه ابو یعقوب (1286-1307) شروع و به جزیره سبز در كاراییب در سال 1291 ختم شده است.

*- شهاب الدین احمد بن فضل الله عمری تاریخ نگار مسلمان نیز در كتاب خود با نام «مسالك الابصار فی ممالك الامصار»، جزییات اكتشافات جغرافیایی دریای مه آلود و تاریك را شرح داده است. *- سایروس گوردون در كتاب "پیش از كلمب"، گزارشی ارایه می‌دهد كه در آن سكه‌های پیدا شده در منطقه جنوب دریای كاراییب را چنین توصیف می‌كند: «در حوالی ساحل ونزوئلا گنجینه‌ای از سكه‌های مدیترانه و تعداد زیادی شبه سكه پیدا شد كه بی‌تردید نمی‌تواند مجموعه‌ای از مسكوكات یك سكه شناس باشد، بلكه ذخیره‌ای از نقدینگی است. تقریبا همه آنها، سكه‌هایی رومی از دوران حكومت اوگوستوس تا قرن چهارم میلادی است. اما دو فقره از این سكه‌ها عربی، و متعلق به قرن هشتم میلادی می‌باشد.

*-البته مورخینی چون: ليو واينر (Leo Weiner)، استاد تاریخ دانشگاه هارواد – در تاریخ نگاری خود نوشته‌اند: البته کریستف کلمب فهمید که قبل از گروه‌هایی از غرب افریقا به این منطقه آمدند و از کاراییب به مناطق مختلف در شمال و جنوب امریکا مهاجرت کرده‌اند. (کتاب امریکا و کشف امریکا، تألیف Leo Weiner).

 


  • فناوری
  • سرگرمی

لطفا نظر خود را درباره مطلبی که خوانده‌اید، بنویسید...
نام شریف شما :
آدرس ایمیل:
مطلب :
کپی از مطالب این سایت تنها با ذکر فاتحه رایگان است
کدنویس و بهینه ساز سایت: سيادت   Natilos.ir © 2021 - 2015
V 6.4