• فناوری
  • سرگرمی


❶همه چیز در مورد گیاه گل گاوزبان و خواص آن برای انواع بیماری ها و درمان فشار خون 


آیا مشکل ایران اسلام و مذهب است | مشکل ایران کمبود مسجد و روحانی است
کاش همیشه در ایران انتخابات می‌بود. یادش بخیر!
آیا رنکینگ وب سایت شما در موتور جستوجو افت کرده است ؟
مشخصات ظاهری جنیان
پرتقال ,نارنگی ,لیمو و این همه خاصیت مفید برای این میوه ها را بدانید
شیوه کارکرد (css) چیست؟ چگونه در وردپرس به کار ببریم
افزودن، مشاهده یا مدیریت دستگاه ها و چاپگرها و درایور ها
جدید ترین رمز و کد تقلب بازی جی تی آ 3
دانلود تمام سوال های سال سوم دبیرستان ( راهنمایی ) پیام های آسمانی نهم
نمایش شومن یا توانمندی مدیریتی قوه قضائیه
دانلود 10 مداحی و سروده برتر عبدالرضا هلالی بهترین عبدالرضا هلالی
دانستنی های بدن انسان
نکاتی در ارتباط با برطرف کردن مشکلات معمول در ارتباط با صدا, پرسش و پاسخ
نحوه استفاده از صفحه کلید لمسی ویندوز
ارزیابی تعامل شرع و قانون تحقیق کامل ارزیابی تعامل شرع و قانون و تضاد های آن
آناتومی شریان های انسان + عکس تمام رنگی و شفاف
اهمیت تعویض پلاک در خرید و فروش خودرو
تجربه های مصاحبه استخدام پدافند هوایی خاتم الانبیا + تجربه و روند
تاريخچه اندازه گيري زمان و ابزار های اندازه گیری
عبدالناصر همتی: من ریشه فساد را در بانک مرکزی خشکاندم + بررسی ادعا
آشنایی با خواص و مضرات پرتقال ارزش غذایی پرتقال
چگونه پایگاه داده یک سایت را هک کنیم؟
4 اصل اساسی و مقدماتی عملیات بازار باز که در ایران وجود ندارد
بیوگرافی یوسف تیموری و همسرش راپان + عکس و زندگی شخصی
پیوند انگاری در سوگیری شناختی چیست/ویژگی تئوری توطئه
خواص عجیب فندق برای درمان بیماری پوست و مو
رد معجزات قرآن | نقد اسلام نقد دین و قرآن
از باتری موبایل چه می دانیم؟ + جزئیات فنی
وب سایت داینامیک یا وب سایت پویا چیست ؟
27 منابع غذایی افزایش سریع هموگلوبین خون منابع هموگلوبین چیست؟
CO2, گاز CO2 چگونه از اتومبیل خارج میشود GIF
پاسخ صادق زیباکلام به وزیربهداشت نهاد رهبری در دانشگاه‌ها
مواد غذایی کپک زده رو چیکار کنیم؟مصرف دوباره چه شرایطی دارد؟
ویژگی های فیزیکی و شیمیایی انواع سنگهای رسوبی و دگرگونی
آشنایی کامل با خواص و مضرات «کیوی»
چرا باید از مدافع ویندوز استفاده کنم؟
خواص گیاهان دارویی و خواس میوه ها
پروکسی چیست و چگونه کار میکند؟
کاربرد فناوری نانو در صنعت خودرو سازی (فیزیک دهم) تاثیر نانو
دانلود تمام صوت تلاوت های احمد علی العجمی MP3
گل گاوزبان و خواص آن
Glgavzban And Properties


گل گاوزبان و خواص آن

گل گاوزبان,گل گاوزبان خواص,گل گاوزبان به انگلیسی,گل گاوزبان و زایمان,گل گاوزبان و بارداری,گل گاوزبان و فشار خون,گل گاوزبان و سنبل الطیب,گل گاوزبان طرز تهیه

در مورد خواص گل گاوزبان چه می دانید؟؟

در واقع یکی از عجایب سلسله کوه های البرز که قله عظیمی چون دماوند دارد، پرورش چندین نوع گیاه دارویی است که اثر درمانی زیادی دارند و منحصراً در دامنه های این کوه به عمل می آیند و در کوه های دیگر اثری از آنها نیست. چندوقت  پیش جراید ایران از یکی از این گیاهان سخن گفته و اثرات سحرآمیز آن را بیان داشتند و نوشتند که کارشناسان خارجی بذر این گیاه را به کشورهای دیگر برده اند، ولی با کوشش فراوان نتوانسته اند آن را به عمل آورند،زیرا این گیاه فقط در زادگاه اولیه خود سبز می گردد.

گل گاوزبان ، خواص گل گاوزبان , گل گاوزبان زایمان و بارداری , گل گاوزبان و فشار خون

گفتنی است که هر چند در کتب قدیم به گل گاوزبان ” لسان الثور” می گویند، ولی در واقع نام دیگری ندارد. اسم فرانسوی، انگلیسی، آلمانی، ترکی و غیره هم ندارد، چون در هیچ نقطه ای از زمین جز دامنه کوه های البرز به عمل نمی آید و با گیاه دیگری که در آذربایجان و شهرهای دیگر ایران و کشورهای دیگر می روید و به غلط به گاوزبان معروف شده است، نسبتی ندارد. برای اینکه این اشتباه که حدود چند قرن است پزشکان و دارو سازان را گمراه کرده است، از بین برود این را “گل گاوزبان” و دیگری را گیاه گاوزبان بنامید.بهتر است بدانید که  این دو گیاه متفاوت هستند، تنها گل هایشان کمی به هم شباهت دارد ، هیچگونه خواص مشترکی ندارند و از نظر منافع طبی با هم متضاد عم می‌‌باشند. گل های گل گاوزبان درشت تر از گل های گیاه گاوزبان می باشد.گفتنی است که گل گاوزبان در ایران، و گیاه گاوزبان در اروپا و امریکا شهرت زیادی دارند. پزشکان سنتی ایران در معالجه بسیاری از امراض از گل گاوزبان استفاده می کردند و نتیجه می گرفتند. در واقع پزشکان جدید هم خواص گل گاوزبان را می دانستند و برای دسته ای دیگر از امراض تجویز می نمودند و چون عطاران فرقی بین گل گاوزبان و گیاه گاوزبان قایل نبودند، آنها را به جای هم می دادند، و به همین جهت معالجه آنها نتیجه نمی داد و محققین از اینکه خواص و منافع این گیاه از بین رفته است در تعجب بودند.بهتر است بدانید که یکی از مترجمین، تمام فواید گیاه گاوزبان راترجمه کرده و به گل گاوزبان نسبت داده، سپس پرسیده است: چرا ایرانیان فقط از گل گاوزبان استفاده می کنند؟… به برگ و سرشاخه های آن توجهی ندارند، در جواب ایشان باید بگوییم که گل گاوزبان، فقط گلش فواید طبی دارد. زیرا گیاهی که فرنگی ها به او بوراش می گویند گل گاوزبان نیست.

گل گاوزبان ، خواص گل گاوزبان , گل گاوزبان زایمان و بارداری , گل گاوزبان و فشار خون

لازم به ذکر است که صاحب کتاب تحفه در شرح گاوزبان چنین می نویسد: گل گاوزبان لاجوردی و شبیه گل انار بوده و تخم آن مستدیر( حلقوی شکل ) و لعابی است و در کوه های دارالمرز(البرز) بسیار زیاد پیدا می شود. گیاه دیگری که در اصفهان و بعضی از بلاد، گاوزبان می دانند “مرماخوز” است که گل آن لاجوردی و کوچک و مدور است. (“مر” نام قبیله ای از ساکنان شمال افریقاست که بذر چند گیاه دارویی را که یکی از آنها گیاه گاو زبان است به اسپانیا برده و در آنجا پرورش داد و استفاده  آنها را در طب معمول داشته‌‌اند.در واقع این گیاهان به اسامی مختلف مرماتوس، مرماهوس، مرمازا در کتب طبی قدیم وارد شده و خواص آنها تحقیق گردیده است.) بعد از جنگ های صلیبی گیاه گاوزبان را از اسپانیا به اروپا آوردند و در آنجا کاشتند و چون در کتاب قانون ابو علی سینا از گل گاوزبان زیاد گفته  شده بود و این کتاب نیز در مورد قبول و استناد استادان پزشکی اروپا بود، به همین جهت مورد توجه قرار گرفت ، ولی متاسفانه گیاه گاوزبان هیچ یک از خواص گل گاوزبان اصلی را نداشته و در عوض منافع دیگری داشت که کم کم محققین اروپایی به آن پی بردند. از جمله مشخص شد که سرشاخه، گل و برگ این گیاه دارای مقداری شوره بوده، عرق و ادرار را زیاد می کند. در صورتی که در کتب طبی ایرانیان که در دانشگاه های اروپا تدریس می شد، چنین خواصی را به او نسبت نداده بودند.

شناخت گل گاوزبان

گفتنی است که گیاه گل گاوزبان به طور خودرو، منحصراً در دامنه ی کوه های البرز به عمل می آید و تاکنون اهلی نشده و قابل کشت نیست.در واقع  گل گاوزبان مقوی روح و اعضای رئیسه بدن بوده، حواس پنجگانه یا بهتر بگویم، حواس هجده گانه آدمی را تقویت می نماید.بهتر است بدانید که گل گاوزبان شکم را نرم و کیسه صفرا را باز می کند، اخلاط سوخته سوداوی را از معده خارج و عوارض آن را از بین می برد.لازم به ذکر است که از دیگر خواص گل گاوزبان این است که جوشانده آن همراه با داروهای دیگر جهت سرسام(مننژیت)، برسام(ورم حجاب حاجز)، مالیخولیا، جنون و رفع حواس پرتی موثر می باشد.

گل گاوزبان ، خواص گل گاوزبان , گل گاوزبان زایمان و بارداری , گل گاوزبان و فشار خون

درواقع  جوشانده گل گاوزبان نشاط آور بوده، رنگ رخسار را باز می نماید.گفتنی است که  یکی دیگر از خواص گل گاوزبان این است که،سینه را نرم می کند، تنگی نفس و درد گلو را شفا می دهد.قابل توجه است که یکی دیگر از خواص گل گاوزبان این است که، دلهره و وحشت را از بین می برد و غم و غصه را کم می کند و برای کسانی که با خود حرف می زنند سودمند می باشد.در واقع  جوشانده گل گاوزبان با عسل جهت تنگی نفس تجویز شده است.

خواص گل گاوزبان را بدانید

جالب است بدانید که  از دیگر خواص گل گاوزبان این است که،جویدن برگ تازه گل گاوزبان جهت درمان جوش های چرکی دهان اطفال، برفک، سستی بیخ دندان و رفع حرارت دهان نافع است. مقدار خوراک گل آن دو مثقال تا پنج مثقال می باشد. اصولا عرق گل گاوزبان جهت امراض سوداوی، وسواس و خفقان مفید است.به طور کلی گل گاوزبان دارای منیزیم بوده و از سرطان پیشگیری می کند.قابل توجه است که  تحقیقات جدید بیانگر این مطلب هستند که عصاره آبی گل گاوزبان دارویی مؤثر و بی‌خطر برای درمان بیماران مبتلاء به اختلال وسواسی اجباری می باشد. گل گاوزبان دارای موسیلاژ ، فلاونوئید 15/0درصد و آنتوسیانین با آگلیکون دلفینیدین و سیانیدین به میزان 34/13 درصد و به مقدار ناچیز آلکالوئید  کلیاز دسته پیرولیزیدین است.بهتر است بدانید که  گل مرغوب گلی است که دارای دم سفید و گلبرگ های بنفش باشد. برگ های تازه گل گاوزبان دارای مقدار زیادی ویتامین C می باشد.

گل گاوزبان ، خواص گل گاوزبان , گل گاوزبان زایمان و بارداری , گل گاوزبان و فشار خون

لازم است بدانید پس این گیاه دارای شوره نیست، عرق و ادرار را زیاد نمی کند.

خواص و آموزش دم کرده گل‌گاوزبان و سنبل‌الطیب

گل گاوزبان ، خواص گل گاوزبان , گل گاوزبان زایمان و بارداری , گل گاوزبان و فشار خون
دمکرده گل‌گاوزبان و سنبل‌الطیب:
آرامبخش، خواب‌آور، ضد اسپاسم و گرفتگی عضلات، از بین برنده سنگ کلیه، افزاینده ادرار، کاهنده فشارخون. دو قاشق غذاخوری گل‌گاوزبان را با یک قاشق سنبل‌الطیب در قوری چینی ریخته، دو لیوان آبجوش به آن بیفزایید، کمی نبات خرد شده اضافه کرده، بگذارید نیم‌ساعت دم بکشد تا رنگ آلبالویی بگیرد.

  • فناوری
  • سرگرمی

لطفا نظر خود را درباره مطلبی که خوانده‌اید، بنویسید...
نام شریف شما :
آدرس ایمیل:
مطلب :
کپی از مطالب این سایت تنها با ذکر فاتحه رایگان است
مجله تفریحی، سرگرمی و اطلاع رسانی   Natilos.ir © 2022 - 2015
V 7.3