• فناوری
 • سرگرمی


❶چگونه پرونده ها و پوشه ها را در یک شبکه یا رایانه مشترک، به اشتراک بگذارید با وای فای WI-FI شیرایت SHAREit 


تعریف مقاله
تا به کِی بهای سیاستهای غلط نظام را اقتصاد کشور می‌بایستی بپردازد؟
آناتومی ماهیچه های بدن + عکس تمام رنگی و شفاف
مواد غذایی کپک زده رو چیکار کنیم؟مصرف دوباره چه شرایطی دارد؟
نحو فارسی کردن زبان نوشتاری ویندوز XP و 7 و 8 + عکس و متن
آیا فواید خوردن پوست پرتقال را می دانید؟
داستان بازی Grand Theft Auto 5 کامل ترین داستان
نماز رئیسی در کرملین / تخریب یا تبلیغ نماز؟ نماز واجب و منت گذاشتن!
چرا باید از مدافع ویندوز استفاده کنم؟
هنگامی که یک مشکل را گزارش می کنم، چه اطلاعاتی برای ماکرسافت ارسال می شود؟
دانلود صوت 90 جلسه پرسش و پاسخ اعتقادی از علما
مغالطه تجددگرایی / مغالطه ناشی از یک پیش فرض نادرست
بوسیدن دست امام خمینی مانند بوسیدن دست محمدرضا شاه، شرک کفر است
انیمیشن GIF موتور های درون سوز
شروع به کار چگونه با ویندوز کار کنم؟ و فایل ها رو مدریت کنم
یکی از رازهای موفقیت این است که به حرف مردم بها ندهی
هشدار در روز بيشتر از 5 نارنگي نباید خورد!
آیا می دانید پروکسی چیست؟
وی‌پی‌ان (VPN) چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟
بهترین قاضی بازنشسته دیوان عدالت اداری را از کجا پیدا کنیم؟
چهاردهه ناکارآمدی نظام در اداره دانشگاه
مغالطه "بهترین شش لول بند تگزاس" یا شواهدگزینشی چیست
محلول سوسپانسیون چیست و چگونه ساخته می شود
آیا اینترنت روبیکا رایگان است بررسی دقیق اینترنت مصرفی در روبیکا
خواص و مضرات سیب را بدانید خواص و مضرات مهم سیب
در سه سال آینده ما همچنان شاهد تورم‌های وحشتناک خواهیم بود
تفاوت هاست و دامین چیست؟
آیا ایران پیشتاز #فرونشست زمین در جهان است؟
آشنایی با ویندوز و کامپیوتر
کاربرد فيزيك در پيشبرد فناوري امروز
خواص درمانی زنجبیل, زنجبیل یا زنجفیل، خواص زنجبیل
الكتریسیته چیست؟ از كجا آمده است؟ چطور كار می كند؟
ماوس و صفحه کلید: چه مورد جدیدی وجود دارد
نامه سرگشاده صادق زیباکلام به علی لاریجانی درباره رد صلاحیت
ICDL آموزش و راهنمایی کامل استفاده از ویندوز
مشخصات کلی گل گاو زبان | گل گاو زبان معجزه می کند
دانلود سؤالات دینی پایه نهم
شیوه کارکرد (css) چیست؟ چگونه در وردپرس به کار ببریم
متن سخنرانی مهدی نصیری با انجمن اسلامی دانشگاه تبریز
سیلندر و سوپاپ و حرکت سیلندر و سوپاپ در موتور GIF انیمیشن
چگونه پرونده ها و پوشه ها را در یک شبکه یا رایانه مشترک، به اشتراک بگذارید
Share files and folders on a network or a shared PC

صفحه اصلی راهنما | مرور راهنما | تماس با واحد پشتیبانی

از زبانه اشتراک گذاری در کاوشگر پرونده می توانید برای اشتراک گذاری پرونده ها و پوشه ها در شبکه خود (شبکه خانگی، گروه کاری یا دامنه) استفاده کنید، همچنین در رایانه ای که با دیگر افراد به اشتراک گذاشته اید.

نکات مفیدنکات مفید
 • بهتر است که از گروه خانگی برای شبکه های خانگی استفاده کنید، مگر آنکه لازم باشد رایانه ها را با استفاده از Windows Vista یا Windows XP به شبکه متصل کنید. برای کسب اطلاعات درباره تنظیم یک شبکه، به تنظیم یک شبکه مراجعه کنید.

 • اگر می خواهید پرونده ها و پوشه ها را با تمام افرادی که یک حساب کاربری و رمز عبور در رایانه شما دارند به اشتراک بگذارید، کافیست که موارد دلخواه خود برای اشتراک گذاری را در پوشه های عمومی قرار دهید.

اشتراک گذاری با استفاده از زبانه اشتراک گذاری در کاوشگر پرونده

 1. به اکسپلور رفته و مراحل را ادامه دهید

 2. موردی را انتخاب کرده و سپس روی زبانه اشتراک گذاری ضربه زده یا کلیک کنید.

 3. یک گزینه را در گروه اشتراک گذاری با انتخاب کنید. بسته به اینکه رایانه شما به شبکه متصل است و اینکه این شبکه از چه نوعی است، انواع گزینه های اشتراک گذاری با مختلفی وجود دارد.

  • برای اشتراک گذاری موارد با یک فرد خاص، حساب آن فرد را انتخاب کنید.

  • برای اشتراک گذاری با تمام اعضای گروه خانگی، یکی از گزینه های گروه خانگی را انتخاب کنید. برای انتخاب کتابخانه ها و اشتراک گذاری با تمام اعضای گروه خانگی خود، از یک لبه صفحه به لبه دیگر آن بروید، روی تنظیمات و سپس روی تغییر تنظیمات رایانه ضربه بزنید. (اگر از یک ماوس استفاده می کنید، به گوشه بالای صفحه اشاره کرده و اشاره گر ماوس را به سمت پایین حرکت دهید، روی تنظیمات و سپس تغییر تنظیمات رایانه کلیک کنید.) سپس روی گروه خانگی کلیک کرده یا ضربه بزنید.

  • برای انتخاب سایر افرادی که در رایانه شما یا در گروه خانگی شما حساب دارند، گزینه افراد خاص را انتخاب کنید.

  • برای انتخاب سایر افرادی که در رایانه شما یا در گروه خانگی شما حساب دارند، گزینه افراد خاص را انتخاب کنید. هنگامی که رایانه شما به دامنه متصل است، می توانید از این گزینه نیز برای یافتن سایر افراد در شبکه استفاده کنید.

  • اگر لازم است که مکانی مانند یک درایو یا پوشه سیستم را به اشتراک بگذارید، از گزینه ایمنی پیشرفته استفاده کنید.

یافتن موارد مشترک در یک شبکه

برای مشاهده پرونده ها، پوشه ها و کتابخانه هایی که در شبکه شما به اشتراک گذاشته شده اند، کاوشگر پرونده را باز کنید.

محلی که موارد مشترک در آن قرار می گیرند به نوع شبکه ای که دارید بستگی دارد، همچنین به نسخه Windows در رایانه شما که از آن برای یافتن پرونده ها یا پوشه های مشترک استفاده می شود.

اگر موارد موجود در شبکه ای که با شما به اشتراک گذاشته شده است را نمی بینید، از فردی که آن را به اشتراک گذاشته است بخواهید تا مسیر را در اختیار شما قرار دهد (این مسیر باید با \\نام رایانه\ شروع شود). این مسیر را در نوار آدرس در کاوشگر پرونده وارد کنید.

اگر موردی که به اشتراک گذاشته اید در شبکه نمایش داده نمی شود، می توانید نمای پوشه ها را در کاوشگر پرونده بصورت سفارشی تنظیم کنید تا ببینید که چه مواردی به اشتراک گذاشته شده اند و اینکه چه کسانی آنها را به اشتراک گذاشته اند. پوشه ای را باز کنید که حاوی مواردی هستند که فکر می کنید به اشتراک گذاشته شده اند. در زبانه نما در گروه طرح کلی، روی جزئیات کلیک کرده یا ضربه بزنید. روی افزودن ستون ها ضربه زده یا کلیک کنید و سپس انتخاب ستون ها را انتخاب کنید. مشترک و اشتراک گذاری شده با را انتخاب کرده و سپس روی تأیید ضربه زده یا کلیک کنید.

 برطرف کردن مشکلات مربوط به اشتراک گذاری موارد در یک شبکه
 • بررسی کنید که رایانه ها در یک گروه خانگی یا گروه کاری مشترک باشند و اینکه هر رایانه دارای یک نام مخصوص به خود باشد.

 • برای تغییر نام رایانه یا شبکه، روی تغییر تنظیمات ضربه زده یا کلیک کنید. به مجوز سرپرست نیاز است برای تأیید انتخاب خود، ممکن است از شما خواسته شود تا یک رمز عبور سرپرست را وارد کنید.

 • اگر رایانه شما در یک گروه کاری قرار دارد، از نام کاربر و رمز عبور مشابه در هر رایانه استفاده کنید. بعنوان مثال اگر حساب شما در رایانه به نام "Lisa" است و رمز عبور شما "Ch0col@te," است، از همین نام و رمز عبور در تمام رایانه های گروه کار استفاده کنید.

 • بررسی کنید که اشتراک گذاری برای شبکه ای که به آن متصل شده اید، روشن باشد. این کار را باید درتمام رایانه هایی که می خواهید برای اشتراک گذاری موارد از آنها استفاده کنید، انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر، به روشن یا خاموش کردن اشتراک گذاری مراجعه کنید. اگر همچنان مشکلاتی دارید، بررسی کنید که قابلیت شناسایی شبکه، اشتراک گذاری پرونده و چاپگر و اشتراک گذاری پوشه عمومی برای تمام رایانه های موجود در گروه خانگی یا گروه کار فعال باشد.

 • گسترش نمایه فعلی.

 • به دلیل اینکه رایانه شما عضوی از یک دامنه است، می توانید به مواردی که در رایانه های خانگی شما هستند دسترسی داشته باشید، اما از طریق شبکه خانگی خود امکان دسترسی به مواردی که در این رایانه هستند را نخواهید داشت. برای دسترسی به موارد در رایانه های خانگی خود، بررسی کنید که حساب های کاربری در رایانه های خانگی دارای رمز عبور باشند. هنگامی که به موارد موجود در رایانه های خانگی خود دسترسی پیدا می کنید، ممکن است لازم باشد که نام کاربر را مانند نام رایانه خانه \نام کاربر را وارد کرده و سپس رمز عبور را وارد کنید.

  اگر یک شبکه خانگی و رایانه ای دارید که عضوی از یک دامنه است (بعنوان مثال اگر یک لپ تاپ را از محل کار به خانه می آورید)، با استفاده از لپ تاپ محل کار می توانید به موارد موجود در رایانه های خانگی خود دسترسی پیدا کنید اما بالعکس امکان پذیرن یست. بررسی کنید که حساب های کاربری در رایانه خانگی دارای رمز عبور باشند. برای دسترسی به موارد با استفاده از لپ تاپ محل کار خود ممکن است لازم باشد که نام کاربر را مانند نام رایانه خانه\نام کاربر وارد کرده و سپس رمز عبور را وارد کنید.

 • بررسی کنید که رایانه دارای موارد مشترک روشن باشد و در حالت خواب نباشد. در کاوشگر برنامه، روی نوار آدرس ضربه زده یا کلیک کنید و سپس \\نام رایانه را وارد کنید، اطمینان حاصل کنید که هیچ مشکلی در ارتباط با اتصال شبکه وجود نداشته باشد.

 • بررسی کنید که فقط از یک دیوار آتش استفاده می کنید و اینکه بگونه ای تنظیم شده باشد که امکان دسترسی گروه های خانگی و گروه های کار را به شما بدهد.

 • اگر نمی خواهید به موارد مشترک موجود در رایانه دارای Windows XP از رایانه دارای Windows 8 یا Windows RT دسترسی داشته باشید، بهتر است که موارد را در یک پوشه اسناد مشترک قرار دهید. سپس روی مورد دلخواه برای اشتراک گذاری کلیک راست کرده و سپس روی اشتراک گذاری و ایمنی کلیک کنید، پس از آن کادر این مورد در شبکه به اشتراک گذاشته شود را انتخاب کنید. اگر می خواهید موارد مشترک را از طریق سایر رایانه های موجود در شبکه ویرایش کنید، کادر کاربران شبکه می توانند پرونده های من را تغییر دهند را انتخاب کنید.

 • موارد مشترک موجود در رایانه مشابه را پیدا کنید

  اگر رایانه شما بخشی از یک گروه خانگی یا شبکه نیست و سایر افراد مواردی را در پوشه های شخصی خود به اشتراک گذاشته اند، می توانید به مورد مشترک در کاوشگر پرونده بروید.

  1. کاوشگر پرونده را باز کنید

  2. روی دیسک محلی دو بار ضربه زده یا کلیک کنید.

  3. کاربران را باز کرده و سپس پوشه دارای نام فرد مورد نظر را باز کنید.

  برطرف کردن مشکلات در ارتباط با اشتراک گذاری موارد در یک رایانه مشابه
 • اگر در ارتباط با اشتراک گذاری موارد در یک رایانه که بخشی از شبکه خانگی یا یک شبکه نیست با مشکلی مواجه هستید، بررسی کنید که حساب های تمام افراد در رایانه شما دارای رمز عبور باشد. اگر می خواهید تمام افرادی که از رایانه شما استفاده می کنند به موارد مشترک دسترسی داشته باشند، باید اشتراک گذاری محافظت شده از طریق رمز عبور را خاموش کنید.

 • تمام شبکه ها را گسترش دهید.

 • پرونده ها و پوشه های مورد نظر برای اشتراک گذاری را در یک پوشه مشترک بگذارید و بررسی کنید که اشتراک گذاری پوشه عمومی در تنظیمات اشتراک گذاری پیشرفته در قسمت تمام شبکه ها فعال باشد. هنگامی که اشتراک گذاری پوشه عمومی روشن شد، تمام افراد حاضر در رایانه یا شبکه شما می توانند به این پوشه ها دسترسی داشته باشند. برای مشاهده پوشه های عمومی خود در کاوشگر پرونده، هرکدام از کتابخانه های موجود در صفحه پیمایش را باز کنید (گسترش دهید).

 • اگر همچنان در ارتباط با اشتراک گذاری مشکلی دارید، می توانید از عیب یاب پوشه های مشترک استفاده کرده و بصورت خودکار برخی از مشکلات معمول را پیدا کرده و برطرف کنید.  • فناوری
  • سرگرمی

  لطفا نظر خود را درباره مطلبی که خوانده‌اید، بنویسید...
  نام شریف شما :
  آدرس ایمیل:
  مطلب :
  کپی از مطالب این سایت تنها با ذکر فاتحه رایگان است
  مجله تفریحی، سرگرمی و اطلاع رسانی   Natilos.ir © 2022 - 2015
  V 7.3