• فناوری
  • سرگرمی


❶پروکسی چیست و چگونه کار میکند؟ + آموزش تصوری فعال سازی آن | پراکسی سرور شبکه 


رمز عبور کامپیوتر یا دکستاپ خود را تغییر دهید نحو تغییر رمز عبور ویندوز
ایمنی، حریم خصوصی و حساب های کامپیوتر شما
آیا آمریکا و سپاه ممکن است به توافق برسند؟
چگونگي اندازه گيري زمان از پیدایش تا امروز
مشخصات چوب سرخدار taxus baccata
دانلود تمام صوت تلاوت های محمد رضا پورزرگری MP3
توصیه های امام رضا(ع) در خوردن هویج
دانلود فیلم کاملا رایگان به وقت شام
حرکت چرخ ها با نیروی بخار و انتقال قدرت
مغالطه معنا انگاری/تقارن/مگه میشه اتفاقی باشه
سیلندر و سوپاپ و حرکت سیلندر و سوپاپ در موتور GIF انیمیشن
افشای علت مرگ مسعود رجوی ایدز علت مرگ مسعود رجوی
چگونگی آسیب رساندن کرفس به جنین و سقط جنین
حکم فقهی سقط جنین (کورتاژ)
دانلود فیلم مرد نامرئی The Invisible Man 2017
مزایا طرح صیانت به صورت جمع و جور/بازی قدرت ها
جدید ترین رمز و کد تقلب بازی جی تی آ 4
دانلود رایگان کل مجموعه کامل فیلم Supernatural فوق طبيعي ( قسمت 1 تا 7)
مقاله آموزش کامل CSS به زبان کاملا ساده
بریده ای از کتاب پشت پرده ریاکاری اثر " دن اریلی روانشناس ومتخصص اقتصاد رفتاری"
بیوگرافی رضا شفیعی جم و همسرش + زندگی خصوصی و طلاق
کاربرد فیزیک در پزشکی | فیزیک و انواع کاربرد های فیزیک در پزشکی
چه اعتراضی در عکس یادگاری دانشجویان بدون حجاب تهران وجود دارد؟
دانلود صوت 120 جلسه درس معرفت نفس استاد صمدی آملی
تحقیق درمورد مغز انسان تحقیق درسی آناتومی مغز انسان+تصویر و عکس
احکام فقهی سرقفلی مغازه و مستأجر مغازه
دلایل عقلی و فطری معاد چیست؟
جهان هستي علم نجوم دانسنتی های هفت آسمان
توضیح کامل VPN چیست VPN چگونه کار می کند
کدام حساب کاربری برای من مناسب است؟
آناتومی دستگاه های بدن + عکس تمام رنگی و شفاف
سئو چیست و چگونه میتوان سئو سایت را به درستی انجام داد
آیا هزینه برای تبلیغات اسلامی واجب تر است یا محیط زیست؟
آیا آب هویج برای درمان یبوست مفید است
همه چیز درباره ی سیاره زحل
انیمیشن های سیلندر و سوپاپ و ساز و کار های حرکتی موتور
حمله کیهان به اصغر فرهادی ، سرمایه‌ گذاری‌های بیگانگان بر او تأثیر گذاشته!
واکنش وزیر بهداشت به توییت زیباکلام| ۱۴ تیر ۱۴۰۰
انیمیشن GIF سیلندر و پیستون خودرو
جدول تناوبی مندلیف عناصر
پروکسی چگونه کار میکند؟
How Job Proxy ?

صفحه اصلی راهنما | مرور راهنما | تماس با واحد پشتیبانی

پروکسی چیست و چگونه کار میکند؟

تماس با اینترنت را با تمام کامپیوترهایی که به شبکه محلی متصل میباشند، تقسیم میکند و یا اینکه کامپیوتری میباشد که سرویس تماس اینترنتی را برای مشتریان مهیا میکند و اجازه تماسهای غیر مستقیم با سرویسهای شبکهای دیگر را به استفاده کنندگان میدهد. بنابراین به طور اساسی، پروکسی یک سروری میباشد که به عنوان یک واسطه بین مشتری(کامپیوتر استفاده کننده) و سرور ( کامپیوتر در طرف دیگر شبکه های که اطلاعات از طرف استفاده کننده از آن درخواست میشود مانند سایت شبکه) عمل می کند. :yahoo: وقتی که مشتری از یک منبع اینترنتی اطلاعات درخواست میکند، ترافیک از براوزر استفاده کننده به طرف منبع اطلاعات ( جایی که اطلاعات از آنجا درخواست میشود) حرکت میکند و از طریق پروکسی به مشتری بر میگردد و به این طریق، اطلاعات به استفاده کننده ارسال میگردد. B-)

یک سرور پراکسی، واسط بین برنامه کاربردی استفاده کننده مانند براوزر و سرور اصلی میباشد. اول تمام درخواست هایی که به سرور اصلی فرستاده میشود، به وسیله پروکسی چک میشود و اگر پروکسی نتواند درخواست فرستاده شده را بر آورده کند، اطلاعات درخواست شده را به سرور اصلی میفرستد. در واقع پراکسی کار اتصال، جواب گویی و دریافت ترافیک از اینترنت را بر عهده دارد و از طرف کامپیوتر استفاده کننده این کار را انجام میدهد.   :yes:

پروکسی چگونه کار میکند؟

وقتی که یک کامپیوتر متصل به اینترنت، از طریق سرور وب، به اینترنت برای بازیابی یک وب پیج درخواست میفرستد، کامپیوتر داخلی با پراکسی تماس میگیرد و پراکسی نیز به نوبه خود با سرور اینترنت تماس میگیرد. سرور اینترنت وب پیج را به پراکسی میفرستد و پروکسی آن وب پیج را به کامپیوتر در اینترنت میفرستد. :whistle:

· پروکسی تمام ترافیک بین اینترنت و اینترانت را ثبت میکند. برای مثال یک سرور پروکسی تلنت، هر ضربه بر روی کی برد را در در هر جلسه تلنت در اینترنت پیگیری میکند و همچنین میتواند چگونگی برخورد سرور خارجی را در برابر آن ضربه های کلیدی بررسی کند. پروکسی میتواند هر آدرس IP تاریخ و زمان دسترسی، URL و حتی تعداد بایتهای منتقل شده را نیز ثبت کند. این اطلاعات میتواند برای برسی هر گونه حملهای که بر علیه شبکه اقدام میشود، استفاده شود. پراکسی همچنین میتواند به مدیران اینترنت کمک کند تا دسترسی و سرویس دهی بهتری را در اختیار کارمندان قرار دهد. · :rose:

بعضی سرورهای پروکسی باید با نرم افزارهای به خصوصی کار کنند. یک دیدگاه رایج در این مورد، استفاده از نرم افزارهای در دسترس مانند نت سکیپ که با سرورهای پروکسی کار میکنند میباشد. وقتی که چنین برنامههای در قابل دسترسی استفاده میشوند، باید طوری شکل داده شوند که بتوانند با پروکسی از یک فهرست مشترک و مشخص استفاده کنند. سپس اینترنت، نرم افزار مورد نظر را به همان گونه که قبلا استفاده میشده است استفاده میکند و این نرم افزار به جای استفاده از اینترنت از پروکسی اطلاعات دریافت میکند. · سرورهای پروکسی میتوانند کارهای بیشتری به غیر از اجرای روانه کردن درخواست بین اینترنت و اینترانت انجام دهند. آنها همچنین میتوانند طرحهای امنیتی به اجرا بگذارند. برای مثال یک سرور پروکسی FPT میتواند طوری تنظیم شود که اجازه دهد تا فایلها از اینترنت به یک کامپیوتر در اینترنت فرستاده شوند ولی فایلهایی که از وب به اینترنت فرستاده میشوند را مسدود کند و یا برعکس. از این طریق مدیران اینترنت میتوانند هر کسی را که خارج از محدوده میباشد از انتقال دادن اطلاعات اساسی محدود کنند و یا استفاده کنندگان اینترنت را از انتقال فایل هایی که میتوانند شامل ویروس باشند محدود کنند. 😉

· سرویسهای پراکسی همچنین میتوانند برای بالا بردن صورت کارایی بعضی سرویسهای اینترنتی به وسیله کش کردن اطلاعات ذخیره شده، از اطلاعات درخواست شده استفاده کنند. برای مثال یک سرور پراکسی میتواند بسیاری از وب پیجها را کش کند، بنابرین هر موقع که یک نفر از اینترانت میخواهد به یکی از این وب پیجها دسترسی پیدا کند، به جائ اینکه آن و پیج را از طریق خطهای اینترنتی با یک صورت کمتر دریافت نماید، میتواند این اطلاعات را به طور مستقیم از سرور پروکسی که از خطهای سریع اینترنتی استفاده میکند، بگیرد. یک سرور پروکسی میتواند به دو شاخه تقسیم شود: · مستعار: یک سرور پروکسی مستعار، مشخصات کامپیوتر را با استفاده از سرور پروکسی برای درخواست اطلاعات، مسدود میکند. · شفاف: یک سرور پروکسی شفاف، ازIP کامپیوتر استفاده میکند و هیچ گونه پوشیدگی برای کامپیوتر مهیا نمیسازد. :mail:

سرور پروکسی مستعار خودش میتواند به دو شاخه تقسیم شود: ممتاز و پنهانی. یک سرور پروکسی ممتاز قابل شناسایی به یک کامپیوتر دیگر از راه دور نمیباشد. یک سرور پروکسی پنهانی به کامپیوتر از راه دور، اطلاعات کافی میدهد و اجازه میدهدک به عنوان یک پروکسی شناخته شود ولی آدرس IP کامپیوتر را هنگام روانه کردن اطلاعات افشا نمیسازد. :-)لطفا نظر خود را درباره مطلبی که خوانده‌اید، بنویسید...
نام شریف شما :
آدرس ایمیل:
مطلب :
کپی از مطالب این سایت تنها با ذکر فاتحه رایگان است
مجله تفریحی، سرگرمی و اطلاع رسانی   Natilos.ir © 2022 - 2015
V 7.3