• فناوری
  • سرگرمی
همچنین در ناتیلوس بخوانید


❶آیا اسلام خرافه ها و خیال های محمد پیامبر مسلمانان است | اسلام توهم و بیماری محمد است | نقد اسلام


بانکداری بدون ربا چگونه محقق می‌شود ؟!
مقاله درباره معاد و روز رستاخیز (قسمت اول)
انواع تشبیهات حیوانات در بازار های مالی / حیوان بازار مالی
احکام قرض گرفتن و قرض دادن
کبد انسان چگونه کار میکند؟
آموزش اصلاح خطاهای سایت در وبمستر تولز
مخالفان خرید واکسن خارجی در پست‌های حساس
لیبرالیسم محافظه کار چیست؟
همه چیز درباره ی درخت توسکا + خواص فیزیکی شیمیایی
معایب هاست رایگان را بدانید
معاد در نگاه قرآن + سند
خواص عجیب فندق برای درمان بیماری پوست و مو
از افشاگری سردار سلامی هواپیمای اوکراینی چه بلایی سرش آمد؟
الکسا چیست و مبنای رتبه بندی آن چگونه است؟
مغالطه توهم بدن شناگر The swimmer’s body illusion
فایده های گیاه کرفس، آشنایی با خواص بسیار و مضرات گیاه کرفس
خوردن هندوانه باعث درد مفاصل و ضعف جنسی می‌شود
اصلاح خواص پلاستیک و بهتر کردن خواص پلیمر ها
مادلین آلبرایت به خاطر نقش آمریکا در «کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲» عذرخواهی نکرده است
آیا نیکولا تسلا، منبع انرژی رایگان را کشف کرده‌بود؟
آیا اسلام خرافه ها و خیال های محمد پیامبر مسلمانان است | اسلام توهم و بیماری محمد است | نقد اسلام
Islam is a idea Mohammad سه شنبه 20 خرداد 1399 بازدید: 1046
{newstitle}

آیا اسلام خرافه ها و خیال های محمد پیامبر مسلمانان است | اسلام توهم و بیماری محمد است | نقد اسلام

اين خرافاتهاي عربهاست كه وارد زندگي خوب و شيرين ما ايرانيا كردن و از وقتي عرب جماعت پاشو گذاشت توي ايران خنده و شادي رو از ما گرفتن و همش يادمون دادن واسه ٤ تا عرب بزنيم تو سر خودمونو ٢ ماه سياه بپوشيم رنگي كه باعث افسردگي ميشه....هنوز ما بت پرستیم که می ریم دور یه خانه می چرخیم (خلاصه شده)
متن شبهه :

اين خرافاتهاي عربهاست كه وارد زندگي خوب و شيرين ما ايرانيا كردن و از وقتي عرب جماعت پاشو گذاشت توي ايران خنده و شادي رو از ما گرفتن و همش يادمون دادن واسه ٤ تا عرب بزنيم تو سر خودمونو ٢ ماه سياه بپوشيم رنگي كه باعث افسردگي ميشه....هنوز ما بت پرستیم که می ریم دور یه خانه می چرخیم(خلاصه شده)

پاسخ شبهه :

1⃣ روشن است که منظور از "خرافات عرب ها"، همان آیین مقدس و انسان ساز! اسلام است، که همیشه مورد هجمه ی نادانان و معاندان بوده است.

2⃣اسلام، همان دینی است که از همان بدو ظهور با بت پرستی و خرافه پرستی به مبارزه برخواست و همگان را به تفکر و اندیشه در نظام هستی دعوت فرمود. اما کوردلان چشم خود را به حقایق بسته اند.
yon.ir/nSB2  //   yon.ir/6z2J

3⃣ شادی و تفریح، امید و تلاش، دوستی و همکاری و نیز رسیدگی به فقرا و ستمدیدگان، از موضوعات بسیار مهم، در مکتب اسلام است.
شادی و نشاط، خود جایگاه ویژه ای در اسلام دارد و شخص باایمان به توصیه ی بزرگان دین، اوقاتی از زندگی خود را به شادی و تفریحات سالم می پردازد.
البته شادی و لذت حاصل از عبادات و معنویت، برای مومنان بسی بالاتر از شادی های زودگذر دنیوی است و نیز امروزه ثابت شده است که«شخص دیندار، کمتر دچار ترس و اضطراب و نگرانی می شود».
اما اگر منظور از شادی، افتادن در ورطه ی گناهان و رفتارهای غیراخلاقی و آزاردهنده باشد، روشن است که قابل پذیرش نخواهد بود.

yon.ir/2dJ8  //  yon.ir/840D

4⃣نگاه اسلام، بر محور رنگ و نژاد و سرزمین نیست و هر انسان آزادیخواه و عدالت طلب، عرب باشد یا عجم، ارزشمند و قابل ستایش است.
مسلمانان و شیعیان، هر سال در ایام محرم برای امام حسین (ع) و شهدای کربلا، عزاداری کرده و خاطره ی رشادت های آنان را زنده نگه می دارند.
این عزاداری ها و گریستن ها، از آنجا که از جنس غم و اندوه فردی و دنیوی نبوده و ریشه ی دینی و ایمانی دارند، نه تنها اثرات منفی بر عزاداران ندارند بلکه در درازمدت به آرامش روحی و پرورش شخصیت سالم، افراد نیز کمک می کنند.

yon.ir/2s02 // yon.ir/6Rxv

5⃣دشمنان و معاندان دریافته اند که این اجتماعات و عزاداری ها ، سبب تقویت دین و وحدت و یکرنگی بین مسلمانان و مانعی برای رسیدن به اهداف آنهاست بنابراین برای رسیدن به هدف خود اول باید این مراسمات را در اذهان مردم تقبیح کنند به همین دلیل می بینیم که این مراسمات هدف هجمه دشمنان است

6⃣واقعیت این است که، آن تمدن و فرهنگ کهن مورد ادعا، پیش از فتح ایران، به دست اعراب مسلمان، رو به افول نهاده بود و پیوستن تدریجی ایرانیان به اسلام، خود موجب تولد تمدن بزرگ اسلامی و ظهور دانشمندان و فرهیختگان نام آوری شد، که پیش از آن، به تعداد انگشتان دست هم نمی رسیدند.
در همین زمینه دکتر عبدالحسین زرینکوب نوشته است
"سقوط دولت ساسانی، به دست عرب انجام شد، ولی نه به خاطر قدرت زرهی عرب! بلکه ضعف و فساد بر دولت ساسانی غلبه کرده بود. اصلا مقارن هجوم اعراب، ایران از پای درآمده بود...".
(تاریخ ایران بعد از اسلام، چ 2، ص 157).
و نیز به قول استاد مطهری
"هرچه روزگار می گذشت، بر علاقه و ارادت ایرانیان، نسبت به اسلام و بر هجوم روز افزون آنان (برای پیوستن) به اسلام و ترک کیش ها و آیین های قبلی و آداب و رسوم پیشین افزوده می شد".
(خدمات متقابل اسلام و ایران، چ 8، ص 93).


7⃣روشن است که، هیچ مسلمانی کعبه را که قبله ی نمازهای اوست، نمی پرستد و احترام به آن و شرکت در مراسم حج، نوعی عبادت و لبیک گفتن به فرمان خدای یکتاست.
yon.ir/3CkG
وقتی، هنگام طواف کعبه! با گفتن عبارت«لبَّیک اللّهمّ لبَّیک، لبَّیک لا شریک لک لبَّیک»، عملاً به یکتایی پرودگار و گردن نهادن به فرمان او اذعان و تأکید می کنیم، دیگر چه جایی برای شک و شبهه باقی می ماند؟؟؟ مکه، به عنوان پایتخت معنوی اسلام، محلی است برای انجام فریضه ی الهی حج و مکانی برای نشان دادن وحدت جامعه ی اسلامی و افتادن آن به دست حکومت وهابی سعودی هم، از اهمیت و عظمت آن نمی کاهد.
سایت بصیرت،پاسخ به شبهات وشایعات
لطفا نظر خود را درباره مطلبی که خوانده‌اید، بنویسید...
نام شریف شما :
آدرس ایمیل:
مطلب :
کپی از مطالب این سایت تنها با ذکر فاتحه رایگان است
مجله تفریحی و سرگرمی ناتیلوس   Natilos.ir © 2022 - 2015
V 7.3