• فناوری
  • سرگرمی


❶متن درس ششم دینی نهم خورشيد پنهان + تمام عکس ها + دانلود PDF و Word 97-98 سوال ها | درس های دینی کلاس نهم + درس ششم 


سوسپانسیون چیست؟ و خواص آن چگونه است | علوم نهم
چرا عملیات بازار باز در ایران نمی تواند موفق باشید و شکست می خورد
آخرین نظر سنجی ها درباره انتخابات ۱۴۰۰
خواص نارنگی برای زیبایی و سلامت پوست دهان و بدن انسان
انواع سنگ های آذرین (تشکیل الماس)
فیزیک و کاربردهای فیزیک در صنعت آموزش فیزیک دهم | خانه فیزیک
کاربرد نانو در پزشکی و دارو سازی (فیزیک دهم) تاثیر علوم نانو
پاسخ صادق زیباکلام به وزیربهداشت نهاد رهبری در دانشگاه‌ها
استفاده از رایانه خود را ساده تر کنید و راحت تر با کامپیوتر خود کار کنید
پاسخ ده پرسش (پیرامون امامت، خصائص و اوصاف حضرت)
آیا می دانید پروکسی چیست؟
حکم فقهی سقط جنین (کورتاژ)
دامین و هاستینگ رایگان چیست
آشنایی با خواص و مضرات هویج خواص عالی هویج
خواص هویج، مقدار ویتامین ها و پروتیین های هویج و آب هویج
سی اس اس (CSS) چیست؟ Cascading Style Sheet
جدید ترین زمر یا کد تقلب بازی GTA5 V برای XBOX
دانلود رایگان فیلم Submergence 2017 مخفى سازى
هشدار فریب این صرافی مشکوک را نخورید کوینکس، با ظاهر خارجی و مدیریت داخلی!
افشای علت مرگ مسعود رجوی ایدز علت مرگ مسعود رجوی
تاثیر هاست در بهینه سازی سایت در سئو
بیوگرافی نصرالله رادش و همسرش + علت طلاق و ازدواج دوم
10 توصیه برای افزایش فعالیت کاربران در بخش نظرات
مشخصات دقیق و کامل چوب بلوط
اینترنت و فعالیت های شبکه و عملکرد آن
سی اس اس یا (CSS) چیست؟
هک وب سایت ها از استاتیک تا داینامیک با ما هکر شوید
خواص شگفت انگیز و فراوان آب هویج و مربای هویج در بیوست
دانستنی هایی درباره بیماری کبد چرب + روش های تشخیص و درمان
خواص این پشمالوی پر خاصیت « کیوی » چیست؟
دانستني هايي درباره ي سحابي خرچنگ
تفاوت هاست و دامین چیست؟
خواص و مضرات کرفس کامل ترین تحقیق در مورد کرفس
دانلود صوت 90 جلسه پرسش و پاسخ اعتقادی از علما
دانستنی های مفید و دیدنی درباره کبد انسان
دانلود 22 مداحی و سروده برتر مهدی سلحشور بهترین مهدی سلحشور
بهینه سازی آدرس صفحات برای متور های جستجوگر
مشخصات نارنگی | خواص کامل فیزیکی و شیمیایی نارنگی
استفاده از چندین و چند زبان مختلف در ویندوز و ثبت آن
الکتريسيته و مغناطیس و کاربرد های آن
متن درس ۶ دینی نهم
Text Lesson 6 DINi9


درس دینی

عدالت سراسر جهان را فرا گرفته است و خبری از حکوم تهای ظالمانه و زورگو نیست. علم و دانش آ نچنان شکوفا شده است که تمام پیشرفت های بشر در طول تاریخ در برابر آن ناچیز است. دیگر دادگاه ها و زندان ها شلوغ نیست. دلیلش معلوم است، فهم انسان ها آن قدر رشد کرده است که کمتر دیده م یشود کسی به حقوق دیگران دست درازی کند.

حرص و طمع و ثروت اندوزی از میان جامعه رخت بربسته است. مردم به دنبال فرد مستمندی م یگردند تا صدق های به او بدهند یا به او کمکی کنند، اما انسان فقیری در جامعه یافت نمی شود.

انسا نها دیگر در برابر مجسمه های سنگی و یا انسان های دیگری مانند خودشان س رتعظیم فرود نمی آورند.

از آسمان و زمین برکت می بارد؛ نه خشکسالی هست و نه گرسنگی. همه جا سرسبز و خرم است و همه با شادی و خوشبختی در کنار هم زندگی می کنند.

آنچه خواندید بخشی از اتفاقاتی است که پس از ظهور حضرت مهدی علیه السلام روی می دهد. این همان زمانی است که ایشان حکومت عدل جهانی را به وجود آورده و با این کار آرزوی تمامی پیامبران و مؤمنان را برآورده م یسازد.

پیامبر اکرم صلی اللّه علیه و آله دربارهٔ قیام آن حضرت می فرمایند:

شما را بشارت باد به مهدی، مردی از خاندان من؛ در روزگاری که مردم گرفتار اختلاف و تزلزل هستند، قیام م یکند و زمین را همچنان که از جور و ستم پر شده است از عدل و داد، آکنده می سازد.

عقیده ای اثرگذار

اعتقاد به قیام و ظهور حضرت مهدی علی هالسلام یکی از اثرگذارترین عقاید ما شیعیان است. شیعیان پیوسته در طول تاریخ با انواع سخت یها مواجه بود هاند، اما آنچه به عنوان نیرویی عظیم، آنان را به ایستادگی و حرکت و تلاش تشویق نموده است، امید به آیند های روشن و سراسر شور و اشتیاق بوده است.

البته اعتقاد به ظهور منجی، تنها به ما شیعیان اختصاص ندارد بلکه سایر مسلمانان نیز به ظهور یکی از فرزندان پیامبر و قیام او برای برقراری عدالت معتقد هستند. در تعالیم مسیحیت و یهود نیز اعتقاد به نجات بخش بزرگ آسمانی به چشم می خورد؛ در تورات و انجیل نیز از چنین منجی بزرگی سخن به میان آمده است.

بنابراین با توجه به اهمیت این موضوع و تأثیری که در زندگی ما به جا می گذارد، لازم است شناخت درست و دقیق تری از آن به دست آوریم. حتماً در ذهن بسیاری از شما سؤالات فراوانی دربارهٔ امام زمان علی هالسلام و قیام ایشان هست که در ادامه به پاسخ برخی از آنها خواهیم پرداخت.

1 حضرت مهدی علیه السلام چگونه نزدیک به 12 قرن عمر کرده است؟


با توجه به آیات قرآن کریم، داشتن عمر طولانی برای انسان، غیرممکن نیست. در آیهٔ ۱۳ سورهٔ عنکبوت مدت حضور حضرت نوح در میان قومش و راهنمایی آنها، ۹۵۰ سال ذکر شده است؛ البته این مدت فقط تا زمان نزول عذاب و نابودی کافران است و خدا م یداند که پس از آن، ایشان چندین سال دیگر عمر کرده است.

از نظر دانش پزشکی نیز داشتن عمر طولانی، ناممکن نیست؛ اگر کسی بتواند مسائل بهداشتی و تغذی های را به خوبی مراعات کند از عمر طولانی تری برخوردار خواهد بود.

بنابراین طولانی بودن عمر آن حضرت امری ممکن است. همان خدایی که آدم را از گل آفرید و آتش سوزنده را بر حضرت ابراهیم علیه السلام سرد کرد و از میان رود نیل، راه عبوری برای حضرت موسی علیه السلام و پیروانش قرار داد و حضرت عیسی علیه السلام را از چنگ دشمنانش نجات داد و تا امروز او را نزد خویش زنده نگه داشته است، می تواند امام زمان علیه السلام را نیز تا به امروز زنده نگه دارد.

امام حسن علیه السلام می فرماید:

خداوند عمر او را در دوران غیبتش طولانی می گرداند، سپس به قدرت خدایی اش او را در چهرهٔ جوانی کمتر از چهل سال آشکار می سازد تا مردمان دریابند که خداوند بر هر کاری تواناست.

2 حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف چه زمانی قیام م یکنند؟


هر چند وقت یک بار م یشنویم که اشخاصی در کشورهای مختلف ادعا می کنند با امام زمان علیه السلام ارتباط دارند و در بین مردم شایعه م یسازند که امام زمان علیه السلام در فلان وقت ظهور خواهد کرد؛ حتی گاهی افراد دروغگو و پُرمدعایی پیدا م یشوند که پا را از این فراتر می گذارند و ادعا م یکنند خودشان امام زمان هستند.

این گونه ادعاها در حالی مطرح می شود که در احادیث اهل بیت می خوانیم هر کس برای آمدن امام زمان علیه السلام وقتی را معین، و یا ادعا کند ایشان را ملاقات م یکند، دروغگوست. 2 روشن است که این ادعاها توسط عده ای شیاد با هدف فریب و سوء استفاده از مردم ساخته می شود. پس هی چکس نمی تواند زمان دقیق قیام آن حضرت را مشخص سازد و بدو نشک، هر زمان که زمینه فراهم شود، ایشان ظهور خواهد کرد.

یکی از این شرایط، آمادگی مردم جهان برای همراهی با قیام امام است. شرط دیگر، وجود یاران باوفایی است که تا پای جان در راه اهداف و آرمان های امام بایستند. یاران حضرت فقط ۳۱۳ یار ویژه نیستند بلکه علاوه بر آنها امام نیاز به هزاران هزار یار خواهد داشت که حضورشان برای پیروزی بر دشمن ضروری است.

3 برخی می گویند وقتی امام زمان علیه السلام قیام کند، بیشتر مردم کشته می شوند؛ آیا این مطلب درست است؟واقعیت این است که پیش از آمدن امام زمان علیه السلام، ظلم و خونریزی جهان را فرا گرفته است و قدرت ها و حاکمان زورگو هر کسی را مخالف منافع خود ببینند از بین می برند. در این شرایط است که خداوند، امام علیه السلام را برای پایان دادن به جنگ و ب یعدالتی به میان مردم می فرستد. پس هدف امام از قیام، گسترش عدالت و مهربانی است و ب یشک بسیاری از مردم جهان با این هدف مقدس همراهی خواهند کرد و برای رسیدن به آن، رهبری امام زمان علیه السلام را با دل و جان خواهند پذیرفت. بنابراین امام جنگی به پا نمی کند، بلکه با شکست ظالمان، به خونریزی و جنگ های همیشگی پایان می دهد.

4 آیا بعد از شکست حاکمان ظالم و پیروزی امام زمان علیه السلام، جهان پایان می یابد و روز قیامت فرا م یرسد؟

قیام امام برای این است که سرنوشت مردم در دست نیکوکاران و عدال تجویان قرار گیرد و مردم جهان پس از سال ها به خوشبختی و آرامش برسند. بنابراین، اگر بلافاصله جهان به پایان برسد، آمدن ایشان چه سودی برای مردم خواهد داشت؟ در احادیث م یخوانیم حکومت امام زمان علیه السلام سال ها ادامه خواهد داشت و پس از ایشان نیز صالحان دیگری اداره جهان را به دست خواهند گرفت.

5 آیا ممکن است ما هم یکی از یاران امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف باشیم؟

همان طور که دانستیم با ظهور امام زمان علیه السلام، 313 نفر از بهترین انسا نها به او می پیوندند که اینان بهترین و نزدی کترین یاران آن حضر تاند. به جز این، تعداد بی شماری از افراد دیگر نیز خودشان را به حضرت مهدی علیه السلام م یرسانند و آن حضرت را یاری م یکنند. ما هم از خدا م یخواهیم که ظهور امام را ببینیم و از یاران خاص و یا از هزاران نفری باشیم که افتخار یاری امام زمان علیه السلام را پیدا م یکنند.

البته یاران امام زمان علیه السلام فقط کسانی نیستند که ظهور امام را می بینند و به آن حضرت می پیوندند؛ اکنون هم گروهی از مردم از یاران امام زمان علیه السلام هستند، کسانی که با انجام واجبات دینی، دوری از گناهان، گر هگشایی از کار گرفتاران و اخلاق نیک، باعث خوشحالی امام زمان می شوند، یار امام محسوب م یشوند. این افراد شاید هرگز حضرت مهدی علیه السلام را نبینند اما چون پیوسته در پی خوشحال کردن امام هستند، یار ایشان به شمار م یآیند. یاریِ امام زمان عجل اللهّ تعالی فرجه الشریف یعنی یاریِ دین خدا و این کار مختصّ دوران ظهور نیست.

منتظران حقیقی


اکنون با شناخت بیشتری که نسبت به امام زمان علیه السلام و قیام ایشان پیدا کردید، حتماً بیش از گذشته در انتظار ظهور آن حضرت و یاری ایشان هستید.

انتظاری که به فرمودهٔ پیامبر اعظم صلی اللّه علیه و آله از بهترین کارهای امت ایشان است. 1 حالا فکر م یکنید ما چگونه م یتوانیم منتظر این رویداد مهم باشیم؟

آیا همین که دست روی دست بگذاریم و بنشینیم تا امام مهدی علیه السلام قیام کند و همه چیز را درست کند، م یتوانیم خود را منتظر ایشان بدانیم؟

تصور کنید پس از مدتی طولانی مهمان عزیزی را به خانه دعوت کرده اید و او تا ساعاتی دیگر به منزل شما خواهد آمد، برای پذیرایی و استقبال از او چه م یکنید؟

آیا کسی که م یداند مهمان بزرگی در راه است ولی برای پذیرایی از او هیچ برنامه ای ندارد، م یتواند بگوید من منتظر او هستم؟

حضرت امام رضا علیه السلام دربارهٔ وظایف منتظران واقعی می فرماید:

انتظار فرج به چند چیز است: صبور بودن، خوش رفتاری، همسایه داری، ترویج کارهای نیک، خودداری از آزار و اذیت دیگران، گشاده رویی، خیرخواهی و مهربانی با مؤمنان.

کسی که تلاش می کند این صفات را در خودش ایجاد کند، در حقیقت بذر انتظار امام مهدی علیه السلام را در وجود خود م یکارد. روشن است که وقتی بهار ظهور فرا م یرسد، این بذرها جوانه م یزند و دوستان واقعی امام عصر عجل اللّه تعالی فرجه الشریف را از دیگران مشخص می کند.

درس دینی


لطفا نظر خود را درباره مطلبی که خوانده‌اید، بنویسید...
نام شریف شما :
آدرس ایمیل:
مطلب :
کپی از مطالب این سایت تنها با ذکر فاتحه رایگان است
کدنویس و بهینه ساز سایت: سيادت   Natilos.ir © 2021 - 2015
V 6.4