• فناوری
  • سرگرمی
همچنین در ناتیلوس بخوانید


❶دانلود متن تمامی درس های دینی نهم، متن تمامی درس های دینی نهم + دانلود PDF دینی نهم | هدیه های آسمانی | درس های دینی کلاس نهم | دینی | ناتیلوس 


دانلود تمام صوت تلاوت های محمد رضا پورزرگری MP3
انواع سنگ ها و چگونه تشکیل سنگ ها در زمین و کانی ها
جدید ترین رمز و کد تقلب بازی جی تی آ 4
آشنایی کامل با خواص و مضرات «کیوی»
دانلود فایل صوتی عزاداری محرم MP3 عزاداری محرم حسینیه
حرکت چرخ ها با نیروی بخار و انتقال قدرت
کاربرد فیزیک در زندگی چیست (سوال کتاب فیزیک دهم)
دانستنی های جالب درمورد انسان ها
اطلاعات مفيد و بسیار جالب درباره بیماری کبد چرب
خواص نارنگی و پوست نارنگی چیست؟ خواص پوسب نارنگی
دانلود 10 مداحی و سروده برتر محمود کریمی بهترین محمود کریمی
دانلود کل مجموعه ی کامل فیلم Transformers تبدیل شوندگان
مضرات و خواص و فایده های سیب زمینی + خواص و جدول ارزش غذایی
هاست رایگان چه مزایا و معایبی دارد؟
وی‌پی‌ان (VPN) چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟
تفاوت هاست لینوکس با ویندوز در چیست؟
زمان چيست و چگونه معين شد و چگونه اندازه گیری شد
هشدار فریب این صرافی مشکوک را نخورید کوینکس، با ظاهر خارجی و مدیریت داخلی!
تحقیق در مورد الکتریسیته
حضرت علی(ع)صحنه مرگ راچنین بیان می فرمایند
فیزیک و کاربردهای فیزیک در صنعت آموزش فیزیک دهم | خانه فیزیک
فواید نارنگی، خواص نارنگی و تاثیر آن بر خواب
خواص شگفت انگیز کرفس + جدول ارزش غذایی
25 خاصیت باورنکردنی سیب سبز و فواید خوردن سیب سبز
بیوگرافی پانته آ بهرام و همسرش + علت طلاق با عکس
چگونگی ساخت و کشف خورشید
خواص شگفت آور و بی نظیر پرتقال در درمان بیماری ها
دانلود مجموعه کامل انیمیشن فرمانروایان مقدس + تمام قسمت ها
برنامه ریزی کنکور تجربی ریاضی انسانی مقاله کامل
انیمیشن GIF سیلندر و پیستون خودرو
خواص و فواید و مضرات هندوانه
دانلود صوت 90 جلسه پرسش و پاسخ اعتقادی از علما
خواص دارویی و درمانی زنجبیل و خواص شیمیایی و فیزیکی زنجبیل
برطرف کردن مشکلات مربوط به نصب به روز رسانی ها
جالب ترین خواص تخم شربتی قهرمان لاغری و افزایش هوش
جدید ترین زمر یا کد تقلب بازی GTA7 برای PS2
دانستنی های بدن انسان
خواص شگفت انگیز خوردن فندق ، گردو ، بادام و پسته در یک وعده
دلایل سقوط رتبه و رنکینگ وب سایت
آب هویج هیچ تاثیری بر بینایی ندارد و باعث زردی پوست می شود
دینی نهم
DINI


فقط متن درس دینی کلاس نهم که شامل درس های تو را چگونه بشناسم؟، در پناه ایمان، دین راستین، راهنمایان الهی، آخرین پیامبر وآخرین پیام خورشید پنهان رهبری در عصر، غیبت، وضو و تیمم، مُبطِلات نماز، همدلی و همراهی، مسئولیت همگانی، انفاق، انقلاب اسلامی ایران، جهاد
یکی از مسائلی که همیشه ذهن انسان را به خود مشغول کرده است، یافتن راهی برای شناخت هرچه بیشتر خالق و آفریدگار هستی است. بشر همواره به دنبال یافتن پاسخ این پرسش بوده است که خدایی که او و هستی را خلق کرده، و قرار است روزی به سوی او بازگردد، چگونه خدایی است؟ چه ویژگی هایی دارد؟ آیا او به همه چیز علم دارد؟ او قادر به انجام دادن چه کارهایی است؟ او با بندگان خود چگونه رفتار می کند؟

+ ادامه مطلب
بسیار اتفاق می افتد که فایدهٔ کاری را می دانیم، اما در انجام آن کوتاهی می کنیم. می دانیم که چند دقیقه ورزش در روز، سلامت و شادابی می آورد؛ یا زود خوابیدن در شب و زود برخاستن در صبح، نشاط و طراوت به همراه دارد، اما برخی از ما برای انجام آنها برنامه ریزی نمی کنیم. همچنین به زیان برخی کارها آگاهی داریم، اما از آنها دوری نمی کنیم.

+ ادامه مطلب
همهٔ انسا نها در این دنیا در جستجوی رستگاری هستند و راه رسیدن به آن را می جویند. آنان چون تشنگان در جستجوی آب به این طرف و آن طرف می دوند؛ گاه درخششِ زیبایی را چون یک دریاچه بزرگ مشاهده می کنند، به سرعت به سوی آن می شتابند، اما هنگامی که نزدیک می شوند چیزی نمی یابند، تازه می فهمند که در پی سراب دویده اند.

+ ادامه مطلب
در درس قبل دانستیم که خداوند بهترین دین را برای هدایت انسان فرستاده است و دین الهی به انسا نها ابلاغ شده است. پیامبران دارای ،» رسول « یا » پیا مآور « توسط انسان های شایسته ای به نام ویژگی هایی بود هاند که شایسته دریافت و ابلاغ پیام خداوند به انسا نها گشت هاند. آنان بهترین انسان های زمان خود بود هاند.

+ ادامه مطلب
زندگی انسان ها از ابتدای آفرینش تا کنون همانند کاروانی است که همواره در حال حرکت بوده و حرکت آن تا روز قیامت نیز ادامه خواهد داشت. این کاروان همچون هر کاروان دیگری نیاز به راهنما دارد.حضرت آدم، اولین راهنما بود و بعد از او نیز راهنمایان بسیاری فرستاده شد تا مسیر سعادت را به این کاروان نشان دهد و از حرکت در مسیر گمراهی باز دارد.

+ ادامه مطلب
عدالت سراسر جهان را فرا گرفته است و خبری از حکوم تهای ظالمانه و زورگو نیست. علم و دانش آن چنان شکوفا شده است که تمام پیشرفت های بشر در طول تاریخ در برابر آن ناچیز است. دیگر دادگاه ها و زندان ها شلوغ نیست. دلیلش معلوم است، فهم انسان ها آن قدر رشد کرده است که کمتر دیده می شود کسی به حقوق دیگران دست درازی کند.

+ ادامه مطلب
پس از رحلت رسول خدا که درود خدا بر او و خاندان پاکش باد وظيفه. هدايت و رهبري مردم بر عهده. امامان قرار گرفت.آنان تلاش هاي بسياري براي اجراي دستورهاي الهي و هدايت مردم به سوي دين راستين انجام دادند؛ اما از يک طرف، حاکمان ظالم به شدت امامان را تحت فشار قرار مي دادند و فرصت هر اقدامي را از آنان مي گرفتند و از سوي ديگر ...

+ ادامه مطلب
بسیار وضو بگیر تا خداوند بر عمرت بیفزاید. اگر برایت میسر است که شب و روز با وضو باشی، این کار را انجام بده؛ کسی که با وضو می خوابد، بسترش تا صبح برای او مسجد خواهد بود و خوابش برای او نماز!

+ ادامه مطلب
آن روز، نمازخانهٔ مدرسه از روزهای دیگر شلوغ تر بود. من و محسن هم گوش های از نمازخانه نزدیک هم نماز می خواندیم. ناگهان یکی از بچ ههاس رش را از پنجره داخل کرد و گفت: بچه ها زود باشید، الآن زنگ می خورد. کمی بعد، محسن ناگهان نمازش را شکست و پس از چند لحظه سکوت دوباره تکبیرة الاحرام گفت و نمازش را شروع کرد.

+ ادامه مطلب
از مهم ترين نيازهاي روحي انسان نياز به دوست است. خداوند مهربان، ما انسان ها را به گونه اي آفريده است که ديگران را دوست داريم و مي خواهيم ديگران نيز ما را دوست بدارند؛ براي همين است که همه. انسا نها به دنبال انتخاب دوستاني براي خود هستند. بدون داشتن دوستان واقعي، انسان هم تنها و بي ياور است و هم از نظر روحي و عاطفي با مشکلات جدي روبه رو است.

+ ادامه مطلب
در گذشته که مردم با کشتی های بادبانی به مسافرت می رفتند با حوادث گوناگون و گاه دلهره آوری روبه رو می شدند. حرکت با چند قطعه چوب بر دریایی پهناور، سرنوشت ساکنان کشتی را به هم نزدیک می کرد. آنان هنگام خطر به خوبی درک می کردند که چقدر عاقبت و سرنوشتشان به یکدیگر گره خورده است! یا با هم نجات خواهند یافت و یا با هم در دریا فرو می روند!

+ ادامه مطلب
دانستیم که دین اسلام آخرین و کامل ترین برنامه ای است که خداوند برای نجات بشر از تمامی گرفتاری ها و دست یافتن به رستگاری در دنیا و آخرت فرستاده است؛ به همین دلیل این دین باید راهی برای نجات مردم از فقر داشته باشد. یکی از را هکارهای دین اسلام برای حل این مشکل انفاق است. در دین اسلام به مردم توصیه شده است، بخشی از اموال خود را در راه خداوند انفاق کنند.

+ ادامه مطلب
در این شرایط بود که مردم ایران به رهبری امام خمینی رحمة اللّه علیه در برابر حکومت شاه قیام کردند و با سقوط شاه شرایط کشور دگرگون شد. انقلاب اسلامی بازگشتی دوباره به دین و ارزش های دینی بود و به همین دلیل، ثمراتی بیش از یک حرکت سیاسی را به دنبال داشت؛ ثمرات بزرگی که اهمیت آنها هرگز از تغییر حکومت شاهنشاهی کمتر نیست.

+ ادامه مطلب
همان طور که می بینیم، کسی که با دستور خداوند به جهاد با دشمنان برمی خیزد، همواره پیروز است؛ زیرا اگر دشمن را شکست دهد و خودش سالم به میهن بازگردد، علاوه بر افتخار و سربلندی، مغفرت و پاداش بزرگ خداوند نیز در انتظار اوست و اگر در جنگ با دشمن شهید شود، به مقامی دست می یابد که نزد خداوند با هیچ مقام دیگری قابل مقایسه نیست؛ بنابراین جهاد در راه خدا مبارزه ای است که هرگز شکست ندارد.

+ ادامه مطلب
سوال های دینی
امروز سایت قدرتمند ما تمامی سوال های درس دینی ( هدیه های آسمانی ) را منتشر کرد این سوال ها برای هر درس متفاوت می باشد و در سطح آسان و سخت طراحی شده است سوال های نوبت اول و نوبت دوم دینی ( هدیه های آسمانی ) نهم

+ ادامه مطلبلطفا نظر خود را درباره مطلبی که خوانده‌اید، بنویسید...
نام شریف شما :
آدرس ایمیل:
مطلب :
کپی از مطالب این سایت تنها با ذکر فاتحه رایگان است
کدنویس و بهینه ساز سایت: سيادت   Natilos.ir © 2021 - 2015
V 6.4