• فناوری
  • سرگرمی


❶تمامی و بهترین دانستنی های الکتریسته و مغناتیس + دانلود تحقیق 


خواص شیمیایی و فیزیکی زنجفیل + خواص دارویی و جدول غذایی
واقعه گوهرشاد ارتباطی با کشف حجاب نداشته است
سیلندر و سوپاپ و حرکت سیلندر و سوپاپ در موتور GIF انیمیشن
مضرات خطرناک هویج که باعث زرد رنگ پوست و چشم انسان می‌شود
خواص دارویی و درمانی زنجبیل و خواص شیمیایی و فیزیکی زنجبیل
جدول تناوبی مندلیف عناصر
تمام آنچه که در رابطه با روت باید بدانید
دانستنی های بدن انسان
چرا ویندوز دستگاه یا سخت افزار من را پیدا نمی کند؟
آشنایی با 10 خاصیت شگفت‌انگیز هندوانه برای سلامتی
دانلود آهنگ جدید امیر تتلو بنام هع امیر تتلو
تشریح کاملی در مورد سنگ های رسوبی
پراکسی سرور چیست و انواع آن چگونه است ؟ و چگونه فعال کنیم
File History نحوه استفاده از سابقه پرونده چیست
دانستنی های رتبه و رنکینگ وب سایت و ارتقا آن
تا به کِی بهای سیاستهای غلط نظام را اقتصاد کشور می‌بایستی بپردازد؟
شکاف نجومی میان ایده و عمل جمهوری اسلامی
چرا باید از مدافع ویندوز استفاده کنم؟
سرابی بنام‌ علوم انسانی اسلامی
39 خواص معجزه آسا فندق | خواص فندق در درمان بیماری ها | فندق
28 پرسش و پاسخ درباره امامت از دیدگاه پیامبر
اگر رمز عبور ویندوز خود را فراموش کردید، چه اتفاقی رخ می ده
برخی از مهم ترین خواص پرتقال را حتما بدانید
تاريخچه اندازه گيري زمان و ابزار های اندازه گیری
تفاوت علامت های G و E و H و +H و LTE در اینترنت همراه
جـــــــــــــــــــــــنیان
واقعیت علمی جزر و مد چگونه است
مشخصات فیزیکی شیمیایی چوب راش
تست نفوذ و هک کامل یک سایت به روش ساده
مزیت های مهم استفاده از سیستم عامل لینوکس
فرق بین مسلمانان و با غیر مسلمان در رسیدن به بهشت چیست
بررسی گذرا بر پیش نویس بودجه آثار افزایش نرخ بر صنایع
هشدار فریب این صرافی مشکوک را نخورید کوینکس، با ظاهر خارجی و مدیریت داخلی!
کرونا چند سال از عمر ما را کم کرده است؟
پاسخ صادق زیباکلام به «وزیربهداشت» و «رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها»
آموزش استفاده از کامپیوتر
سرور مجازی و سرور اختصاصی چیست؟
نرخ بهره بین بانکی و تاثیر آن بر بورس و بازار
نگاهی به وضعیت آزادی مذهب در تاجیکستان
تفاوت هاست لینوکس با هاست ویندوز
صفحه ۴ دانستني ها
Page 4 Danestani Ha
حتما دانلود کنید سوالات مهمی که هر دانش آموز و هر معلمی باید این سوالات را دانلود کند این صفحه سولات مهمی را برای استفاده وجود دارد که شما باید آن را بدانید زیرا این سوالات بسیار مهم بوده و هیچ سایتی این سوالات مهم را به صورت رایگان در اینترنت نمی گذارد پس حتما این سوالات را به صورت رایگان دانلود کنید.

برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنید
محاسبه مقدار ضریب تأثیر و انتشار در ژورنال ٬ پذیزش مقاله و محاسبه مقدار ضریب تأثیر isc٬ تدوین و چاپ مقاله isi٬ تدوین و چاپ مقاله isi – دانلود مقاله٬ چاپ تضمینی مقاله ISI٬ چاپ تضمینی مقاله ISI و ISC٬ چاپ مقاله و محاسبه مقدار ضریب تأثیر isi٬ چاپ مقاله isi و پذیرش تدوین مقاله isi٬ چگونه یک مقاله ISI بنویسیم؟

برای مشاهده کامل این مطلب کلیک کنیدبخش الکتريسيته و مغناطیس


الکتریسیته چیست ؟ از کجا می آید ؟ چگونه کار می کند ؟ قبل از اینکه همة اینها را بفهمیم باید اطلاعات کمی درباره اتمها و ساختمانشان داشته باشیم. کلیة مواد از اتمها ساخته شده و اتمها نیز از ذرات کوچکتر تشکیل شده اند. سه ذره اصلی سازنده اتم عبارتند از پروتون ، نوترون و الکترون.همانگونه که ماه به دور زمین می چرخد ، الکترونها نیز به دور مرکز یا هستة اتم می چرخند. هسته، مجموعه ای از نوترونها و پروتونها می باشد.

+ ادامه مطلب
هر اتم از تعداد مشخصی الکترون ، پروتون و نوترون تشکیل شده است. اما تعداد ذرات یک اتم اهمیتی ندارد. معمولاًٌ تعداد الکترونها باید برابر تعداد پروتونها باشد. اگر تعداد آنها برابر باشد، اتم را خنثی می نامند که در این حالت اتم بسیار پایدار است.
بنابراین اگر اتمی دارای 6 پروتون باشد ، تعداد الکترونهای آن نیز باید 6 عدد باشد. عنصری که دارای 6 الکترون و 6 پروتون است کربن نامیده می شود.

+ ادامه مطلب
دانشمندان و مهندسان چندین راه برای تولید زیاد اتم مثبت و الكترون آزاد پیدا كرده اند. از آن جایی که اتم های مثبت دوست دارند تعادل داشته باشند، الكترون ها را به شدت جذب می كنند. الكترون ها نیز دوست دارند جزئی از یك اتم متعادل باشند، بنابراین آن ها نیز اتم های مثبت را جذب می كنند تا به تعادل برسند

+ ادامه مطلب
اگرچه که الکتریسته به عنوان نتیجه واکنش شیمیایی‌ای که در یک پیل الکترولیک از زمانی که الساندرو ولتا در سال۱۸۰۰م این آزمایش را انجام داد، شناخته می‌شده است، اما تولید آن به این روش گران بوده و هست. در سال ۱۸۳۱م، میشل فارادی ماشینی ابداع کرد که از حرکت چرخشی تولید الکتریسته می‌کرد، اما حدود پنجاه سال طول کشید تا این فن آوری از نظر اقتصادی مقرون به صرفه شود. در سال ۱۸۷۸م، توماس ادیسون جایگزین عملی تجاری ای را برای
روشنایی‌های گازی و سیستم‌های حرارتی ایجاد کرد و به فروش رساند که از الکتریسته جریان مستقیمی استفاده می‌کرد که بطور منطقه‌ای تولید و توزیع شده بود، استفاده می‌کرد.

+ ادامه مطلب
یوناینان باستان از مشاهدات خود نتیجه گرفتند که هرگاه کهربا را با پارچه پشمی یا پوست مالش دهند، اجسام سبکی را به خود جذب می‌کند. واژه الکتریسیته از کلمه یونانی الکترون به معنی کهربا گرفته شده است. این واژه اولین بار در نوشته‌های تالس ( 547 ـ 640 ق . م ) بکار رفته است. ویلیام گیلبرت ( 1544 ـ 1603 م )با انتشار کتابی درباره مغناطیس نظریات گذشتگان را مورد بررسی قرار داد. و نتیجه گرفت که نیروهای الکتریکی و مغناطیسی از هم جدا می‌باشند.

+ ادامه مطلب
برق تعداد بسیار زیادی ازذره های ریز به نام الکترون است.الکترون بخشی از اتم هاست.در همه ی مواد برق هست؛چون همه ی مواد از اتم ساخته شده اند. اما تا زمانی که عاملی الکترون ها را از اتم هایشان دور نکند،هیچ یک از خاصیت های برق را در جسم نمی یابید

+ ادامه مطلببخش تاریخ


تیمور در 25 شعبان 736 ه. ق 8 آوریل 335 ام در شهرکش به دنیا آمد و خیلی زود در سوارکاری و تیراندازی مهارت یافت. در مورد لنگی پای تیمور ابن عبدشاه مورخ معرف در کتاب "عجایب المقدور" می نویسد: "تیمور در نوجوانی وقتی که مشغول دزدیدن گوسفندی بود پایش مجروح شد و چون به خوبی نمی‌توانست راه برود به تیمور لنگ معروف شد."

+ ادامه مطلب
هخامنشيان در ابتدا شاه بومي پارس و انشان بودند. كورش دوم هخامنشي معروف به كورش كبير بر دولت ماد مسلط شد و سپس ليدي و بابل را فتح كرد و امپراتوري هخامنشي را تاسيس كرد. در واقع اين امپراتوري تداوم زندگي دولت ماد بود زيرا هخامنشيان و مادها از يك خانواده و فرهنگ بودند . آنها دويست و بيست سال بر بخش بزرگي از دنياي آن زمان حكمراني كردند كه از رود سند تا دانوب و از آسياي ميانه تا آفريقا گسترده بود. سر انجام با شكستي كه از اسكندر مقدوني خوردند امپراتوري آنها متلاشي شد

+ ادامه مطلب
لطفا نظر خود را درباره مطلبی که خوانده‌اید، بنویسید...
نام شریف شما :
آدرس ایمیل:
مطلب :
کپی از مطالب این سایت تنها با ذکر فاتحه رایگان است
مجله تفریحی، سرگرمی و اطلاع رسانی   Natilos.ir © 2022 - 2015
V 7.3