• فناوری
  • سرگرمی
همچنین در ناتیلوس بخوانید


❶دانلود تمامی درس های علوم نهم با کیفیتی عالی PDF 


تست نفوذ و هک کامل یک سایت به روش ساده
دانلود 10 مداحی و سروده برتر محمود کریمی بهترین محمود کریمی
صرف نظر از روحانی یا رئیسی، محیط زیست الویتِ آخر نظام هست
دمکراسی پیروز جنگ اوکراین می شود نه دیکتاتوری روسیه
دنلود سؤالات درس پیام های آسمانی نوبت دوم در دو سطح آسان و متوسط
روش و تجربه های مصاحبه استخدام دافند هوایی خاتم الانبیا + تجربه و روند
سیلندر و سوپاپ و حرکت سیلندر و سوپاپ در موتور GIF انیمیشن
خواص دارویی و غذایی کیوی و مضرات کیوی بر بدن
12 اقدام لازم بعد از هک شدن سایت
نکات کلیدی سئو سایت که بایدبرای یک استارت آپ بکار ببریم
چگونه احیای برجام باعث توسعه کشور می شود؟
آناتومی دستگاه عصبی و رشته ها + عکس تمام رنگی و شفاف
ده خاصیت دارویی فلفل قرمز و سیاه در درمان بیماری های خطرناک
بهترین هاست رایگان چه هاستی است؟
نحوه تشکیل انواع سنگ های آذرین و سری واکنش باران
دنلود سؤالات درس پیام های آسمانی پایه نهم
احکام فقهی مبطلات نماز
سی اس اس (CSS) چیست؟ Cascading Style Sheet
جدید ترین رمز و کد تقلب بازی جی تی آ 4
توضیح کامل VPN چیست VPN چگونه کار می کند
بررسی موشکافانه رفتار احتمالی بانک مرکزی اروپا در تقویت یورو
آشنایی کامل با خواص و مضرات «کیوی»
سیب زمینی و فواید و مضرات سیب زمینی را حتما بدانید
بیوگرافی نصرالله رادش و همسرش + علت طلاق و ازدواج دوم
وی‌پی‌ان (VPN) چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟
دانلود آلبوم میانبور از سیف | میانبور سیف
ترفندهایی در ویندوز که هرگز از آنها نشنیده اید!
دلایلی که وب سایت شما در گوگل ایندکس نمی شود یا دیر ایندکس می شود
نرخ بهره بین بانکی و تاثیر آن بر بورس و بازار
نحوه تاثیر گذاری رشد لینک ها بر روی سئو وب سایت
هدایت هاشمی و همسرش مهشید ناصری + بیوگرافی کامل
خوردن هندوانه باعث درد مفاصل و ضعف جنسی می‌شود
خواص شگفت انگیز پرتقال را بدانید و شگفت زده شوید
تورم تولید کننده چیست/روند نزولی و صعودی آن به چه معناست
توضیح مغالطه علت شمردن مقدم/تفکرنقاد
انتقال تصویر دوربین داهوا در سایت دیجی داهوا
آموزش آنلاین زبان انگلیسی
مغالطه تجددگرایی / مغالطه ناشی از یک پیش فرض نادرست
رسانه چیست؟ شناخت انواع رسانه های جمعی و اجتماعی
هاست یا میزبانی وب و انواع مختلف آن را بشناسید!
صفحه ۱۸ دانستني ها
Page 18 Danestani Ha
ما در دنیایی از مواد زندگی می کنیم که ویژگی های گوناگونی دارند و به حالت های مختلفی مانند جامد، مایع و گاز یافت می شوند. برخی از آنها بلوری و برخی دیگر بی شکل اند. همهٔ این مواد از اتم ساخته شده اند. در واقع اتم ها به روش های گوناگون با هم ترکیب می شوند و یون ها و مولکول ها را ایجاد می کنند. آیا تا کنون به این موضوع اندیشیده اید که اتم ها چگونه با هم ترکیب می شوند ...


+ ادامه مطلب
آفریدگار دانا و مهربان همهٔ مواد مورد نیاز برای بقای جانداران؛ به ویژه انسان را در کرهٔ زمین به امانت گذاشته است. این امانت برای همهٔ جانداران و نسل های بشر است، اما انسا نها با مصرف بی رویه و غیرمنطقی منابع، سبب برهم خوردن چرخه های طبیعی شده اند؛ به طوری که با اندکی تأمل درم ییابیم شما انسان ها دوستی با زمین را فراموش « : که زمین با زبانِ حال خود این گونه در گوش ما نجوا می کند کرده اید و با روش هایی که در پیش گرفته اید و با کارهایی که انجام م یدهید، زیبایی های طبیعت را از بین اینک شایسته است به روش های زندگی خود با دقت بیندیشیم و به دنبال راه های بهتری برای ...


+ ادامه مطلب
آیا می دانید بیشترین مسافت ثبت شده که تا کنون یک اسب توانسته است در یک ثانیه طی کند حدود 24 متر بوده است؟ بررسی و شناخت حرکت اجسام از هزاران سال پیش مورد توجه بشر بوده است؛ به طوری که حرکت تند و حرکت کند یک جسم برای هر کس واژه ای آشناست. در این فصل خواهیم دید که با تعریف کمیت های: مسافت، جابه جایی، تندی و سرعت و همچنین شتاب می توانیم به بررسی حرکت اجسام بپردازیم.


+ ادامه مطلب
فیزیکدان ها تأثیر برخورد خودروها با یکدیگر را بررسی م یکنند تا امنیت آنها را در جاده افزایش دهند. متخصصانِ تولیدِ کف شهای کوهنوردی، کفش هایی را طراحی و تولید می کنند تا اصطکاک بین کف شها و کوه زیاد باشد.متخصصان خودروهای مسابقه تلاش می کنند تا خودروهایی را با بیشترین شتاب طراحی کنند. مهندسان برای افزایش ایمنی حرکت بالابرها، بیشترین نیرویی را بررسی می کنند که کابل های بالابر می توانند تحمل کنند و…


+ ادامه مطلب
آب جمع شده در پشت سد، فشار زیادی به آن وارد می کند. آیا می دانید چرا هرچه از تاج سد به پایه آن نزدیک می شویم، ضخامت دیواره آن افزایش می یابد؟ با انجام دادن آزمایش کنید صفحهٔ 57 ، درک بهتری برای پاسخ به این پرسش پیدا خواهید کرد.


+ ادامه مطلب
چگونه می توانیم شیئی راکه خیلی سنگین است، حمل یا جاب هجا کنیم؟ به نظر شما ایرانیان دورهٔ باستان، چگونه توانسته اند قطعات سنگین تخت جمشید را روی هم قرار دهند؟ یا امروزه چگونه ماهواره ها را به فضا پرتاب می کنند؟ پاسخ این سؤالات، قطعاً استفاده از ماشی ن است.ماشین ها به ما اجازهٔ انجام کارهای فراتر از انتظار را می دهند.


+ ادامه مطلب
در هنگام عبور از نواحی کوهستانی البرز و زاگرس با پدیده های زمی نشناسی مختلفی مانند چین خوردگی های کوچک و بزرگ، شکستگی ها و… مواجه می شوید. شاید چنین پرسش هایی در ذهنتان ایجاد شود که این رشته کوه ها چگونه به وجود آمده اند؟ قبل از تشکیل آنها سرزمین ایران چه شکلی بوده است ؟ علت پیدایش چین خوردگی ها و شکستگی ها چیست؟ با مطالعهٔ این فصل، پاسخ این پرسش ها را به دست می آورید.


+ ادامه مطلب
در هنگام مسافرت و یا رفتن به طبیعت و کوهنوردی، با کمی دقت در محیط اطراف خود ممکن است با این پرسش ها مواجه شوید که آیا سطح زمین، از ابتدا به همین شکل بوده است یا اینکه در طول زمان دچار تغییرات شده؟ گذشت زمان چگونه باعث ایجاد تغییرات در زمین شده است؟ چگونه می توان از تغییرهای گذشتهٔ زمین مطلع شد؟ برای یافتن پاسخ این پرس شها، در این فصل به چگونگی تغییرات زمین در گذر زمان می پردازیم.


+ ادامه مطلب
پس از غروب آفتاب، وقتی به آسمان نگاه می کنید، زیبایی و نقاط روشن آن باعث می شود که پرسش های زیادی در ذهن شما به وجود آید. این نقاط روشن در آسمان ستاره اند یا سیاره؟ آیا این نقاط تمام آن چیزی است که در آسمان وجود دارد؟ آیا آنها در محل خود ثابت اند یا جابه جا می شوند؟ و... . با توسعهٔ ابزارهای مشاهدهٔ آسمان، اطلاعات و یافته های بشر نسبت به فضای اطراف زمین افزایش یافته است.


+ ادامه مطلب
فرض کنید برای پیداکردن کتابی درباره انواع پرندگانی که در ایران یافت می شوند، به کتابخانه ای رفته اید، اما می بینید کتاب های متفاوت را بدون هیچ نوع گروه بندی در قفسه ها قرار داده اند. در این کتابخانه چگونه کتاب مورد نظر خود را پیدا می کنید؟ روشن است که هرچه کتابخانه بزرگ تر و تنوع کتاب ها بیشتر باشد، پیدا کردن کتاب مورد نظر دشوارتر است.


+ ادامه مطلب  • فناوری
  • سرگرمی

لطفا نظر خود را درباره مطلبی که خوانده‌اید، بنویسید...
نام شریف شما :
آدرس ایمیل:
مطلب :
کپی از مطالب این سایت تنها با ذکر فاتحه رایگان است
مجله تفریحی، سرگرمی و اطلاع رسانی   Natilos.ir © 2022 - 2015
V 7.3