• فناوری
  • سرگرمی


❶دانلود متن تمامی درس های علوم نهم، متن تمامی درس های علوم نهم + دانلود PDF علوم نهم | درس های علوم کلاس نهم 


مشخصات فیزیکی شیمیایی چوب راش
دانستنی های جالب درمورد انسان ها
واقعه گوهرشاد ارتباطی با کشف حجاب نداشته است
بیوگرافی مرجانه گلچین و همسرش + علت طلاق
نقش فیزیک در زندگی و فناوری ما انسان ها چیست فیزیک دهم
رد معجزات قرآن | نقد اسلام نقد دین و قرآن
دانلود رایگان فیلم آینه بغل
لیست بررسی امنیتی برای ویندوز، انواع ارور های ویندوز
شرکت تولی پرس بعد از 57 سال منحل شد داستان شرکت تولی پرس
چرا نمی توانم یک شبکه بی سیم را پیدا کنم؟
کاربرد های پلاستیک و ویژگی ها و میزان تولید سالیانه
تفاوت HTML و CSS در چه چیزی است
آیا فواید خوردن پوست پرتقال را می دانید؟
دانلود تمام سوال های سال سوم دبیرستان ( راهنمایی ) پیام های آسمانی نهم
برسی بین سرور ویندوز و لینوکس
احکام فقهی اجاره کردن و اجاره دادن
هدایت هاشمی و همسرش مهشید ناصری + بیوگرافی کامل
تشویق به فرزند آوری جمعیت پیر با کدام پول؟
جدید ترین رمز و کد تقلب بازی جی تی آ 2
بهترین قاضی بازنشسته دیوان عدالت اداری را از کجا پیدا کنیم؟
چه اعتراضی در عکس یادگاری دانشجویان بدون حجاب تهران وجود دارد؟
دانستنی هایی درباره بیماری کبد چرب + روش های تشخیص و درمان
دانلود ۵۰ سرود و شعر زیبا در مورد شهدا گمنام و مدافع حرم
معاد در نگاه قرآن + سند
مغالطه قیاس مضمر مردود چیست؟/مغالطه ناشی از حذف ارکان استدلال
احکام فقهی مبطلات نماز
GIF انیمیشن نحو حرکت پیستون ها در خودرو و موتور سیکلت
مفاهیم: شبکه مجازی اختصاصی (VPN) چیست؟
چند ملیون نفر زیر خط فقر هستند+بررسی آمار ها
حذف، تغییر یا تعمیر یک برنامه (چگونه برنامه را حذف کنیم)
راهنمای ایجاد ثبت و تولید شناسه در ایرنیک NIC.ir
GIF انیمیشن موتورهاى درون سوز و اعضای داخلی و فیزیکی آن
بهترین هاست رایگان چه هاستی است؟
تعمیر سیستم و بازیابی پرونده
انواع سنگ ها و چگونه تشکیل سنگ ها در زمین و کانی ها
مغالطه سنت گریزی / مغالطه ناشی از یک پیشفرض نادرست
دلیل برای ایندکس نشدن مطالب شما در وبسایت
خواص کرفس و آب کرفس, تمام فواید و مضرات کرفس
سایت استاتیک و داینامیک چیست ، دانستنی های سایت استاتیک و داینامیک و قیمت طراحی سایت
دانستنی های بدن انسان
علوم
OLOOM


همهٔ چیزهایی که شما در زندگی روزمره از آنها استفاده میکنید، از موادی مانند سنگ، چوب، فلز، شیشه، پلاستیک و... ساخته شده اند. هر یک از این مواد، خود از یک یا چند ماده تشکیل شده اند. برخی مواد خالص و بعضی مخلوط اند.مواد خالص عنصر یا ترکیب اند.از طرف دیگر مواد ممکن است طبیعی یا مصنوعی باشند. دانشمندان با مطالعه خواص مواد و ایجاد تغییر در آنها همواره در تلاش اند فراورده های جدیدتر و با کارایی و خواص بهتر را عرضه کنند. در این فصل با برخی مواد و نقش آنها در زندگی انسان آشنا می شوید.


+ ادامه مطلب
ما در دنیایی از مواد زندگی می کنیم که ویژگی های گوناگونی دارند و به حالت های مختلفی مانند جامد، مایع و گاز یافت می شوند. برخی از آنها بلوری و برخی دیگر بی شکل اند. همهٔ این مواد از اتم ساخته شده اند. در واقع اتم ها به روش های گوناگون با هم ترکیب می شوند و یون ها و مولکول ها را ایجاد می کنند. آیا تا کنون به این موضوع اندیشیده اید که اتم ها چگونه با هم ترکیب می شوند ...


+ ادامه مطلب
آفریدگار دانا و مهربان همهٔ مواد مورد نیاز برای بقای جانداران؛ به ویژه انسان را در کرهٔ زمین به امانت گذاشته است. این امانت برای همهٔ جانداران و نسل های بشر است، اما انسا نها با مصرف بی رویه و غیرمنطقی منابع، سبب برهم خوردن چرخه های طبیعی شده اند؛ به طوری که با اندکی تأمل درم ییابیم شما انسان ها دوستی با زمین را فراموش « : که زمین با زبانِ حال خود این گونه در گوش ما نجوا می کند کرده اید و با روش هایی که در پیش گرفته اید و با کارهایی که انجام می دهید، زیبایی های طبیعت را از بین اینک شایسته است به روش های زندگی خود با دقت بیندیشیم و به دنبال راه های بهتری برای ...


+ ادامه مطلب
آیا می دانید بیشترین مسافت ثبت شده که تا کنون یک اسب توانسته است در یک ثانیه طی کند حدود 24 متر بوده است؟ بررسی و شناخت حرکت اجسام از هزاران سال پیش مورد توجه بشر بوده است؛ به طوری که حرکت تند و حرکت کند یک جسم برای هر کس واژه ای آشناست. در این فصل خواهیم دید که با تعریف کمیت های: مسافت، جابه جایی، تندی و سرعت و همچنین شتاب می توانیم به بررسی حرکت اجسام بپردازیم.


+ ادامه مطلب
فیزیکدان ها تأثیر برخورد خودروها با یکدیگر را بررسی میکنند تا امنیت آنها را در جاده افزایش دهند. متخصصانِ تولیدِ کف شهای کوهنوردی، کفش هایی را طراحی و تولید می کنند تا اصطکاک بین کف شها و کوه زیاد باشد.متخصصان خودروهای مسابقه تلاش می کنند تا خودروهایی را با بیشترین شتاب طراحی کنند. مهندسان برای افزایش ایمنی حرکت بالابرها، بیشترین نیرویی را بررسی می کنند که کابل های بالابر می توانند تحمل کنند و…


+ ادامه مطلب
آب جمع شده در پشت سد، فشار زیادی به آن وارد می کند. آیا می دانید چرا هرچه از تاج سد به پایه آن نزدیک می شویم، ضخامت دیواره آن افزایش می یابد؟ با انجام دادن آزمایش کنید صفحهٔ 57 ، درک بهتری برای پاسخ به این پرسش پیدا خواهید کرد.


+ ادامه مطلب
چگونه می توانیم شیئی راکه خیلی سنگین است، حمل یا جاب هجا کنیم؟ به نظر شما ایرانیان دورهٔ باستان، چگونه توانسته اند قطعات سنگین تخت جمشید را روی هم قرار دهند؟ یا امروزه چگونه ماهواره ها را به فضا پرتاب می کنند؟ پاسخ این سؤالات، قطعاً استفاده از ماشی ن است.ماشین ها به ما اجازهٔ انجام کارهای فراتر از انتظار را می دهند.


+ ادامه مطلب
در هنگام عبور از نواحی کوهستانی البرز و زاگرس با پدیده های زمی نشناسی مختلفی مانند چین خوردگی های کوچک و بزرگ، شکستگی ها و… مواجه می شوید. شاید چنین پرسش هایی در ذهنتان ایجاد شود که این رشته کوه ها چگونه به وجود آمده اند؟ قبل از تشکیل آنها سرزمین ایران چه شکلی بوده است ؟ علت پیدایش چین خوردگی ها و شکستگی ها چیست؟ با مطالعهٔ این فصل، پاسخ این پرسش ها را به دست می آورید.


+ ادامه مطلب
در هنگام مسافرت و یا رفتن به طبیعت و کوهنوردی، با کمی دقت در محیط اطراف خود ممکن است با این پرسش ها مواجه شوید که آیا سطح زمین، از ابتدا به همین شکل بوده است یا اینکه در طول زمان دچار تغییرات شده؟ گذشت زمان چگونه باعث ایجاد تغییرات در زمین شده است؟ چگونه می توان از تغییرهای گذشتهٔ زمین مطلع شد؟ برای یافتن پاسخ این پرس شها، در این فصل به چگونگی تغییرات زمین در گذر زمان می پردازیم.


+ ادامه مطلب
پس از غروب آفتاب، وقتی به آسمان نگاه می کنید، زیبایی و نقاط روشن آن باعث می شود که پرسش های زیادی در ذهن شما به وجود آید. این نقاط روشن در آسمان ستاره اند یا سیاره؟ آیا این نقاط تمام آن چیزی است که در آسمان وجود دارد؟ آیا آنها در محل خود ثابت اند یا جابه جا می شوند؟ و... . با توسعهٔ ابزارهای مشاهدهٔ آسمان، اطلاعات و یافته های بشر نسبت به فضای اطراف زمین افزایش یافته است.


+ ادامه مطلب
فرض کنید برای پیداکردن کتابی درباره انواع پرندگانی که در ایران یافت می شوند، به کتابخانه ای رفته اید، اما می بینید کتاب های متفاوت را بدون هیچ نوع گروه بندی در قفسه ها قرار داده اند. در این کتابخانه چگونه کتاب مورد نظر خود را پیدا می کنید؟ روشن است که هرچه کتابخانه بزرگ تر و تنوع کتاب ها بیشتر باشد، پیدا کردن کتاب مورد نظر دشوارتر است.


+ ادامه مطلب
آیا انسان می تواند بدون گیاهان زندگی کند؟ بسیاری از جانداران دیگر نیز بدون گیاهان دوام نمی آورند. انسان حتی قبل از شناخت دقیقِ گیاهان از آنها استفاده می کرد، اما شناخت ویژگی های گیاهان به او کمک کرد تا بتواند از آنها استفاده های بیشتری ببرد. در این فصل ضمن آشنایی باگروه ها و ویژگی های کلّی گیاهان، فرصت می یابید تا گیاهان محل زندگی خود را بشناسید.


+ ادامه مطلب
شاید تصاویر مرجان ها و جانوران دیگر را در مناطق کم عمق خلیج فارس یا دریا های دیگر دیده باشید. در این زیستگاه ها جانداران متفاوت مثل انواع بی مهره ها و مهره داران در کنار هم زندگی می کنند. گفته می شود وجود تنوع زیستی در این محیط ها نشانهٔ سلامت آب دریاست و آلودگی یا تغییرات زیست محیطی دیگر باعث ازهم پاشیدن و سرانجام از بین رفتن این زیستگاه ها می شود.


+ ادامه مطلب
وقتی به اطراف خود نگاه می کنیم، جانوران زیادی را می بینیم که با زندگی ما ارتباط دارند. بسیاری ازآنها بی مهره وکوچک اند که با بعضی از آنها آشنا شدید. اما بسیاری ازجانوران اطراف ما با وجود ستونی از مهره در بدن خود، اندازه بزرگی دارند به طوری که طول بدن بعضی از آنها به چندین متر هم می رسد. وجود این جانوران در زندگی ما اهمیت زیادی دارد


+ ادامه مطلب
زنبوری که تازه شهد گلی را خورده، به سویِ کندو در پرواز است که زنبورخوارِگرسنه ای آن را شکار می کند. شاید این آخرین غذایش باشد! شاید شاهینِ گرسنه ای آن را در آسمان شکار کند یا هنگام جست وجو بین گل ها برای یافتن غذای بیشتر، شکارِ روباهی گرسنه شود! چه ارتباطی بین زنبورخوار، زنبور، شاهین یا روباه وجود دارد؟


+ ادامه مطلب


لطفا نظر خود را درباره مطلبی که خوانده‌اید، بنویسید...
نام شریف شما :
آدرس ایمیل:
مطلب :
کپی از مطالب این سایت تنها با ذکر فاتحه رایگان است
مجله تفریحی، سرگرمی و اطلاع رسانی   Natilos.ir © 2022 - 2015
V 7.3