• فناوری
  • سرگرمی


❶دانلود درس های دین و زندگی ( هدیه های آسمانی ) دهم، متن تمامی درس های دینی دهم + دانلود PDF دینی دهم | هدیه های آسمانی | درس های دینی کلاس دهم | دینی | ناتیلوس 


بهینه سازی آدرس صفحات برای متور های جستجوگر
آموزش ایجاد یا تغییر یک رمز عبور در ویندوز XP WIN7 و WIN 10 راهنمای کامل تغییر رمز عبور
حیدرمصلحی: ما نمی خواستیم هاشمی رفسنجانی تایید صلاحیت شود
چطور می توانم یک ویروس را پیدا کنم و آن را حذف کنم؟
خوردن هندوانه باعث درد مفاصل و ضعف جنسی می‌شود
خواص فلفل را بدانید | خواص شگفت انگیز فلفل در درمان بیماری ها
ده دلیل کاهش رتبه سایت شما در گوگل
شورتکات چیست و نحو سفارشی سازی آن چگونه است و چه ویژگی هایی دارد
مفاهیم : سی ‌اس ‌اس (CSS) چیست؟
داستان بازی GTA5 فارسی ❶نقد و بررسی کامل بازی GTA5 فارسی
فایده های گیاه کرفس، آشنایی با خواص بسیار و مضرات گیاه کرفس
وی‌پی‌ان (VPN) چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟
تخم شربت لاغر می کند، خواص دارویی تخم شربت
انیمیشن چگونگی تولید انرژی الکتریسیته با سوخت فسیلی
عوامل تاثیرگذار بر رتبه بندی وب‌سایت‌ها در موتورهای جستجوگر
بوسیدن دست امام خمینی مانند بوسیدن دست محمدرضا شاه، شرک کفر است
پراکسي ( Proxy Server ) چيست؟
CSS چیست ؟ سی اس اس چیست؟ CSS یعنی چه؟
دانلود کل مجموعه تمام و کامل سریال بی عقل
آموزش کامل و گام به گام ثبت وب سایت در رتبه بندی الکسا
سوسپانسیون چیست؟ و خواص آن چگونه است | علوم نهم
خواص غدایی هندوانه در رفع سنگ کلیه + جدول ارزش غذایی
سوالات استخدامی مصاحبه پدافند هوایی خاتم الانبیا
مضرات هویج | فواید هویج | جدول ارزش غذایی
کاربرد فناوری نانو در صنعت خودرو سازی (فیزیک دهم) تاثیر نانو
10 توصیه برای افزایش فعالیت کاربران در بخش نظرات
همتی: زاکانی سوپر پوششی است + فیلم مردم با رای‌ اعتراض خود را نشان دهند
هشدار فریب این صرافی مشکوک را نخورید کوینکس، با ظاهر خارجی و مدیریت داخلی!
انواع چوب و خواص فیزیکی و شیمیایی تمام چوب ها
4 اصل اساسی و مقدماتی عملیات بازار باز که در ایران وجود ندارد
دانلود تمام صوت تلاوت های محمد رضا پورزرگری MP3
چرا به زور کشت ارشاد ما را هدایت می کنند
چرا باید از مدافع ویندوز استفاده کنم؟
معاد در نگاه قرآن + سند
دانلود آلبوم میانبور از سیف | میانبور سیف
همه چیز درباره زمان از ابتدا تا اندازی گیری آن تا عصر حاضر
File History اگر مشکلی در ارتباط با سابقه پرونده وجود داشت، چه اتفاقی می افتد؟
بیوگرافی علی صادقی و همسرش + زندگی خصوصی و شغل دوم
میزان قسط های ماهیانه وام ازدواج ده میلیون تومانی چند درصد است
چرا هدایت نقدینگی به سمت تولید امکان ندارد
دینی دهم
DINI


دانلود درس دینی کلاس دهم که شامل درس های هدف آفرینش، پر پرواز، پنجره ای به روشنایی، آیندهٔ روشن، منزلگاه بعد، واقعهٔ بزرگ، فرجام کار، آهنگ سفر، دوستی با خدا، یاری از نماز و روزه، فضیلت آراستگی، زیبایی پوشیدگی متن های این درس از خود کتاب هدیه های آسمانی دهم تهیه شده است
اگر كسی یخچالی را با قیمت بالا تهیه کند و از آن به عنوان كمد استفاده كند یا خودروی گران قیمتی را در گوشه ای از حیاط به گلخانه تبدیل کند، در مورد او چه فكری می کنید؟ حتماً تعجّب می کنید و در عقل و خرد چنین فردی شک خواهید كرد؛ زیرا این وسایل با آن همه امكانات و هزینه، برای هدف خاصی ساخته شد هاند و ب هكارگیری آنها در كارهای دیگر، هدر دادن و اتلاف سرمایه است.

+ ادامه مطلب
رشد و کمال انسان و در نتيجه رستگاري او جز با گام برداشتن به سوي اين هدف ميسر نمي شود. اولين گام براي حرکت انسان در اين مسير، شناخت انسان است؛ يعني شناخت سرمايه ها، توانايي ها و استعدادهاي او و همچنين شناخت موانِع حرکت انسان در مسير عبوديت. و سرانجام اینکه مه مترین موانع بندگی انسان و رسیدن انسان به کمالات و زیبایی ها چه چیزهایی است؟

+ ادامه مطلب
هر انسانی که پا به عرصهٔ وجود می گذارد، در یکی از مراحل زندگی، مرگ به سراغش خواهد آمد و پروندهٔ زندگی او را در این دنیا خواهد بست؛ بنابراین انسان را از مرگ گریزی نیست. چیستی مرگ و آیندهٔ انسان پس از آن، از پرسش های فراگیری است که در طول تاریخ، ذهن عموم انسا نها را به خود مشغول کرده است و آنان کوشیده اند تا به این پرسش های اساسی و سرنوشت ساز پاسخ دهند:

+ ادامه مطلب
پيامبران الهي، مرگ را گذرگاهي به سوي حيات برتر در جهان آخرت مي دانند و ايمان به زندگي در جهان ديگر را، در کنار توحيد و يکتاپرستي سرلوحه. دعوت خود قرار داده اند. در مقابلِ دعوت پيامبران براي ايمان به جهان آخرت، گروهي به آن ايمان آورده و گروهي آن را بعيد دانسته و انکار کرده اند. پيامبران الهي، نه تنها امکانِ وجود جهان ديگر را اثبات مي کردند، بلکه با استدلال هاي مختلف وجود آن را ضروري مي دانستند.

+ ادامه مطلب
زمانی که مجاهدی در راه خدا به شهادت می رسد یا مادری پس از تربیت فرزندان شایسته، چشم از دنیا فرو می بندد یا پدری پس از سال ها تلاش و کوشش در بستر بیماری جان می سپرد و به طور کلی وقتی انسان ها می میرند، چه اتفاقی برایشان می افتد آيا ارتباطشان کاملاً با دنيا قطع مي شود آيا به صورت مستقيم وارد جهان آخرت مي شوند

+ ادامه مطلب
روزي که هر مادر شيردهي، طفل شيرخوار خود را فراموش مي کند. مردم از هيبت آن روز همچون افراد مست به نظر مي رسند؛ درحالي که مست نيستند وليکن عذاب خدا سخت است. پایان این جهان با برپایی قیامت همراه است. این رخداد بزرگ که در آیاتی از قرآن کریم ترسیم شده، در دو مرحله انجام می گیرد که در هر مرحله وقایع خاصی رخ می دهد.

+ ادامه مطلب
در درس گذشته خواندیم که هنگام وقوع قیامت، چه حوادثی اتفاق می افتد و دادگاه عدل الهی، چگونه تشکیل می شود. در این درس می خواهیم با بهره مندی از قرآن کریم و سخنان معصومان، سرانجام و سرنوشت انسان را تا جایگاه ابدی دنبال کنیم و دریابیم: زندگی نیکوکاران و گناهکاران در آخرت، چگونه است؟ چه رابط های میان اعمال ما و نوع پاداش و جزای آخرت، وجود دارد؟

+ ادامه مطلب
هدف از خلقت انسان عبادت و بندگی خدا و رسیدن به مقام قرب اوست. در دنیا زندگی لذت بخش و مطمئن و در آخرت رستگاری و خوشبختی ابدی را به دست خواهد آورد. البته براي رسيدن به چنين هدف بزرگ و برتري، لازم است برنامه ريزي کنيم و قدم در راهي بگذاريم که پايان و سرانجامي اين گونه زيبا داشته باشد و در راهي قرار نگيريم که خود را گرفتار آتش دوزخ کرده باشيم.

+ ادامه مطلب
محبت و دوستي سرچشمه بسياري از تصميم ها و کارهاي انسان است. فعاليت هايي که آدمي در طول زندگي انجام مي دهد ريشه در دلبستگي ها و محبت هاي او دارد و همين محبت هاست که به زندگي آدمي جهت مي دهد. به هر ميزان که محبت شديدتر باشد، تأثير آن نيز در زندگي عميق تر و گسترده تر است؛ مثلا کسي که دوستدار ثروت است، سمت و سوي همه کارهاي خود را رسيدن به ثروت قرار مي دهد.

+ ادامه مطلب
نماز، ستون خیمهٔ دین و نشانهٔ وفاداری ما به عهد خویش با خداست. جامعهٔ اسلامی و فرد مسلمان با نماز شناخته می شود؛ در جامعه و خانواده ای که نماز راه نیافته، گویا اسلام وارد نشده است. در کنار نماز، روزه قرار دارد. جوامع اسلامی در سراسر جهان با آمدن ماه رمضان حال و هوای معنوی پیدا می کنند و رفتار مردمش عوض می شود.

+ ادامه مطلب
هرگاه دنبال آرامشی فراگیرم و محتاج محیطی امن و سازنده، در طبیعت خداوند گام می گذارم و دل به نغمه های خوش آهنگ آن می سپارم تا پایانی باشد بر ناخوشایندی و خستگی های زندگی روزمره و امیدی برای آغازی دوباره، پرتلاش، هیجان انگیز و سرشار از انرژی. در طبيعت، به هر سو نگاه مي کنم و به هرچه مي نگرم، زندگي و زيبايي هايش جلوه گر است...

+ ادامه مطلب
خداي متعال در قرآن كريم، هم براي مردان و هم براي زنان، وظايف خاص و روشني تعيين كرده است كه عبارت اند از: وظيفه. مردان است كه چشم خود را كنترل كنند و از نگاه به زنان نامحرم خودداري کنند و دامان خود را از گناه نگه دارند. زنان نيز مانند مردان وظيفه دارند كه از نگاه به نامحرم خودداري كنند و دامان خود را از گناه حفظ نمايند.

+ ادامه مطلب


دانلود بخش های کتاب دینی دهم
ضمیمهحجم
مقدمه677.91 کیلوبایت
بخش اول11.03 مگابایت
بخش دوم9.45 مگابایت
بخش سوم7.34 مگابایت


دانلود کتاب کامل دینی دهم
ضمیمهحجم
دین و زندگی (1)26.87 مگابایتلطفا نظر خود را درباره مطلبی که خوانده‌اید، بنویسید...
نام شریف شما :
آدرس ایمیل:
مطلب :
کپی از مطالب این سایت تنها با ذکر فاتحه رایگان است
کدنویس و بهینه ساز سایت: سيادت   Natilos.ir © 2021 - 2015
V 6.4