• فناوری
  • سرگرمی


❶دانلود درس های دین و زندگی ( هدیه های آسمانی ) دهم، متن تمامی درس های دینی دهم + دانلود PDF دینی دهم | هدیه های آسمانی | درس های دینی کلاس دهم | دینی | ناتیلوس 


«رفع‌ِ تبعیض» خواسته اصلی اعتصاب کنندگانِ صنایع نفت است.
آیا نیکولا تسلا، منبع انرژی رایگان را کشف کرده‌بود؟
تحقیق درمورد مغز انسان تحقیق درسی آناتومی مغز انسان+تصویر و عکس
افزودن، مشاهده یا مدیریت دستگاه ها و چاپگرها و درایور ها
دلایل سقوط رتبه و رنکینگ وب سایت
جریمه های گوگل را بشناسید دلیل و علت جریمه های گوگل و پناتلی های گوگل
از افشاگری سردار سلامی هواپیمای اوکراینی چه بلایی سرش آمد؟
واقعه گوهرشاد ارتباطی با کشف حجاب نداشته است
دانلود 22 مداحی و سروده برتر مهدی سلحشور بهترین مهدی سلحشور
دانلود فایل صوتی عزاداری محرم MP3 عزاداری محرم حسینیه
خوردن بیش ازحد فلفل تند، موجب مرگ می‌شود نخورید
ترتیب بندی مجدد قطعات در صفحه شروع ویندوز
دانلود سؤالات دینی پایه نهم
انتقال تصویر دوربین داهوا در سایت دیجی داهوا
سرمایه‌گذار حرفه‌ای در بازار سرمایه کیست؟!
چرا نمی توانم یک شبکه بی سیم را پیدا کنم؟
جدید ترین کد رمز های کانتر استریک تمام رمز های تقلب کانتر
همتی: زاکانی سوپر پوششی است + فیلم مردم با رای‌ اعتراض خود را نشان دهند
دانلود ۵۰ سرود و شعر زیبا در مورد شهدا گمنام و مدافع حرم
خواص شگفت انگیز چای زنجبیل + نحوه آماده کردن چای زنجبیل
گلچین بهترین مداحی محرم عبدالرضا هلالی دانلود عزاداری امام حسین
آیا اینترنت روبیکا رایگان است بررسی دقیق اینترنت مصرفی در روبیکا
آموزش هك كردن سايت مثل آب خوردن
دانلود مجموعه سخنرانی های روایت عهد رائفی پور (از 1 تا 57)
نکات کلیدی سئو سایت که بایدبرای یک استارت آپ بکار ببریم
بهترین راه اصلاح ساختاری اقتصاد و کاهش فساد و افزایش دستمزد
چرا هدایت نقدینگی به سمت تولید امکان ندارد
دانلود مجموعه کامل چگونه گناه نکنیم سخنرانی صوتی رائفی پور قسمت 1 تا 6
علت بن بست سیاسی و اقتصادی در حکومت اسلامی
رشد واقعی صادرات غیرنفتی ایران در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟‌
دانلود رایگان مجموعه سریال Silicon Valley دره سیلیکن
سئو چیست و چگونه میتوان سئو سایت را به درستی انجام داد
فعالان سایبری سازمان تبلیغات و صداوسیما چه کردند؟
دستاورد شورا انقلاب فرهنگی پس از چهل سال چه بوده؟
چطور بدانم که بعنوان یک سرپرست وارد برنامه شده ام؟
لیست تمامی سایت های ارائه دهنده سرویس هاست رایگان در ایران
آیا نظرسنجی گالوپ نشان می‌دهد ۷۲درصد ایرانی‌ها از عملکرد رئیسی رضایت دارند؟
دانلود 10 مداحی و سروده برتر عبدالرضا هلالی بهترین عبدالرضا هلالی
سنگ های آذرین و انواع آذرین ها در صنعت
ارور های خزنده گوگل
دینی دهم
DINI


دانلود درس دینی کلاس دهم که شامل درس های هدف آفرینش، پر پرواز، پنجره ای به روشنایی، آیندهٔ روشن، منزلگاه بعد، واقعهٔ بزرگ، فرجام کار، آهنگ سفر، دوستی با خدا، یاری از نماز و روزه، فضیلت آراستگی، زیبایی پوشیدگی متن های این درس از خود کتاب هدیه های آسمانی دهم تهیه شده است
اگر كسی یخچالی را با قیمت بالا تهیه کند و از آن به عنوان كمد استفاده كند یا خودروی گران قیمتی را در گوشه ای از حیاط به گلخانه تبدیل کند، در مورد او چه فكری می کنید؟ حتماً تعجّب می کنید و در عقل و خرد چنین فردی شک خواهید كرد؛ زیرا این وسایل با آن همه امكانات و هزینه، برای هدف خاصی ساخته شد هاند و ب هكارگیری آنها در كارهای دیگر، هدر دادن و اتلاف سرمایه است.

+ ادامه مطلب
رشد و کمال انسان و در نتيجه رستگاري او جز با گام برداشتن به سوي اين هدف ميسر نمي شود. اولين گام براي حرکت انسان در اين مسير، شناخت انسان است؛ يعني شناخت سرمايه ها، توانايي ها و استعدادهاي او و همچنين شناخت موانِع حرکت انسان در مسير عبوديت. و سرانجام اینکه مه مترین موانع بندگی انسان و رسیدن انسان به کمالات و زیبایی ها چه چیزهایی است؟

+ ادامه مطلب
هر انسانی که پا به عرصهٔ وجود می گذارد، در یکی از مراحل زندگی، مرگ به سراغش خواهد آمد و پروندهٔ زندگی او را در این دنیا خواهد بست؛ بنابراین انسان را از مرگ گریزی نیست. چیستی مرگ و آیندهٔ انسان پس از آن، از پرسش های فراگیری است که در طول تاریخ، ذهن عموم انسا نها را به خود مشغول کرده است و آنان کوشیده اند تا به این پرسش های اساسی و سرنوشت ساز پاسخ دهند:

+ ادامه مطلب
پيامبران الهي، مرگ را گذرگاهي به سوي حيات برتر در جهان آخرت مي دانند و ايمان به زندگي در جهان ديگر را، در کنار توحيد و يکتاپرستي سرلوحه. دعوت خود قرار داده اند. در مقابلِ دعوت پيامبران براي ايمان به جهان آخرت، گروهي به آن ايمان آورده و گروهي آن را بعيد دانسته و انکار کرده اند. پيامبران الهي، نه تنها امکانِ وجود جهان ديگر را اثبات مي کردند، بلکه با استدلال هاي مختلف وجود آن را ضروري مي دانستند.

+ ادامه مطلب
زمانی که مجاهدی در راه خدا به شهادت می رسد یا مادری پس از تربیت فرزندان شایسته، چشم از دنیا فرو می بندد یا پدری پس از سال ها تلاش و کوشش در بستر بیماری جان می سپرد و به طور کلی وقتی انسان ها می میرند، چه اتفاقی برایشان می افتد آيا ارتباطشان کاملاً با دنيا قطع مي شود آيا به صورت مستقيم وارد جهان آخرت مي شوند

+ ادامه مطلب
روزي که هر مادر شيردهي، طفل شيرخوار خود را فراموش مي کند. مردم از هيبت آن روز همچون افراد مست به نظر مي رسند؛ درحالي که مست نيستند وليکن عذاب خدا سخت است. پایان این جهان با برپایی قیامت همراه است. این رخداد بزرگ که در آیاتی از قرآن کریم ترسیم شده، در دو مرحله انجام می گیرد که در هر مرحله وقایع خاصی رخ می دهد.

+ ادامه مطلب
در درس گذشته خواندیم که هنگام وقوع قیامت، چه حوادثی اتفاق می افتد و دادگاه عدل الهی، چگونه تشکیل می شود. در این درس می خواهیم با بهره مندی از قرآن کریم و سخنان معصومان، سرانجام و سرنوشت انسان را تا جایگاه ابدی دنبال کنیم و دریابیم: زندگی نیکوکاران و گناهکاران در آخرت، چگونه است؟ چه رابط های میان اعمال ما و نوع پاداش و جزای آخرت، وجود دارد؟

+ ادامه مطلب
هدف از خلقت انسان عبادت و بندگی خدا و رسیدن به مقام قرب اوست. در دنیا زندگی لذت بخش و مطمئن و در آخرت رستگاری و خوشبختی ابدی را به دست خواهد آورد. البته براي رسيدن به چنين هدف بزرگ و برتري، لازم است برنامه ريزي کنيم و قدم در راهي بگذاريم که پايان و سرانجامي اين گونه زيبا داشته باشد و در راهي قرار نگيريم که خود را گرفتار آتش دوزخ کرده باشيم.

+ ادامه مطلب
محبت و دوستي سرچشمه بسياري از تصميم ها و کارهاي انسان است. فعاليت هايي که آدمي در طول زندگي انجام مي دهد ريشه در دلبستگي ها و محبت هاي او دارد و همين محبت هاست که به زندگي آدمي جهت مي دهد. به هر ميزان که محبت شديدتر باشد، تأثير آن نيز در زندگي عميق تر و گسترده تر است؛ مثلا کسي که دوستدار ثروت است، سمت و سوي همه کارهاي خود را رسيدن به ثروت قرار مي دهد.

+ ادامه مطلب
نماز، ستون خیمهٔ دین و نشانهٔ وفاداری ما به عهد خویش با خداست. جامعهٔ اسلامی و فرد مسلمان با نماز شناخته می شود؛ در جامعه و خانواده ای که نماز راه نیافته، گویا اسلام وارد نشده است. در کنار نماز، روزه قرار دارد. جوامع اسلامی در سراسر جهان با آمدن ماه رمضان حال و هوای معنوی پیدا می کنند و رفتار مردمش عوض می شود.

+ ادامه مطلب
هرگاه دنبال آرامشی فراگیرم و محتاج محیطی امن و سازنده، در طبیعت خداوند گام می گذارم و دل به نغمه های خوش آهنگ آن می سپارم تا پایانی باشد بر ناخوشایندی و خستگی های زندگی روزمره و امیدی برای آغازی دوباره، پرتلاش، هیجان انگیز و سرشار از انرژی. در طبيعت، به هر سو نگاه مي کنم و به هرچه مي نگرم، زندگي و زيبايي هايش جلوه گر است...

+ ادامه مطلب
خداي متعال در قرآن كريم، هم براي مردان و هم براي زنان، وظايف خاص و روشني تعيين كرده است كه عبارت اند از: وظيفه. مردان است كه چشم خود را كنترل كنند و از نگاه به زنان نامحرم خودداري کنند و دامان خود را از گناه نگه دارند. زنان نيز مانند مردان وظيفه دارند كه از نگاه به نامحرم خودداري كنند و دامان خود را از گناه حفظ نمايند.

+ ادامه مطلب


دانلود بخش های کتاب دینی دهم
ضمیمهحجم
مقدمه677.91 کیلوبایت
بخش اول11.03 مگابایت
بخش دوم9.45 مگابایت
بخش سوم7.34 مگابایت


دانلود کتاب کامل دینی دهم
ضمیمهحجم
دین و زندگی (1)26.87 مگابایت


  • فناوری
  • سرگرمی

لطفا نظر خود را درباره مطلبی که خوانده‌اید، بنویسید...
نام شریف شما :
آدرس ایمیل:
مطلب :
کپی از مطالب این سایت تنها با ذکر فاتحه رایگان است
مجله تفریحی، سرگرمی و اطلاع رسانی   Natilos.ir © 2022 - 2015
V 7.3